Як зміцнити національну єдність і консолідувати суспільство? У фокусі Південь.

У процесі реалізації проекту "Попередження конфліктів у Південній Україні" Центр близькосхідних досліджень (AMES), досліджує у т.ч. ефективність відповідних державних політик у цільових регіонах – ...

logo
Як зміцнити національну єдність і консолідувати суспільство? У фокусі Південь.

У процесі реалізації проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні” Центр близькосхідних досліджень (AMES), досліджує у т.ч. ефективність відповідних державних політик у цільових регіонах – півдні Запорізької та Херсонської областей.

Зокрема, ми поцікавилися в Адміністрації Президента України перебігом і поточними результатами виконання на цих територіях одного з “профільних” нормативно-правових актів – Указу Президента України №534 від 01.12.16 “Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдности та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськости в цій сфері”. І відповідного Плану заходів…, затвердженого розпорядженням КМ України №179-р від 21.03.18.

Нижче подаємо відповідь з АП:
1

2

3

Відтак, з інформації АП випливає, що все “за планом” і під контролем. Проте водночас ми надіслали схожого запита і до Міністерства культури України, яке згідно з Указом є відомчим координатором його виконання. З об’ємного матеріалу, наданого Мінкультом щодо заходів, здійснених і здійснюваних у двох областях, стає зрозумілим, що не все з передбаченого виконується у тому вигляді, в якому було передбачено і взагалі, не все виконується.

Проаналізовані підсумки цих спостережень стануть доповненням до польових досліджень щодо конфліктного потенціалу Півдня України, які проводяться зараз, паралельно з письмовими опитуваннями місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, в результаті чого будуть підготовані, представлені на експертне обговорення та подані на розгляд суб’єктів владних поноважень рекомендації щодо удосконалення відповідних політик на нормативного регулювання.

Для прикладу, вже зараз очевидно, що державну увагу, сфокусовану Планом заходів… на Донецькій і Луганській областях, вельми доцільно поширити і на території, прилежні до адміністративного кордону з тимчасово окупованою АР Крим.

Проект “Попередження конфліктів у Південній Україні” реалізується Центром близькосхідних досліджень за сприяння National Endowment for Democracy.


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Громадський центр правосуддя продовжує вивчати проблеми місцевих громад

"Громадяни мають вміти надавати першу домедичну допомогу" – медичні активісти

Допомагати тим, хто нас захищає. Інклюзивний соціальний бізнес для воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб

«Батьки повертаються з війни»: видано друком книжку про сімейне відновлення

В Нижньодуванській ОТГ Луганської області активно створюють антикорупційне середовище

Обговорення змін до Національної стратегії у сфері прав людини