Розпочався новий проект з попередження конфліктів на українському Півдні

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння Національного фонду на підтримку демократії США розпочато реалізацію чергового проекту “Попередження конфліктів у ...

logo
Розпочався новий проект з попередження конфліктів на українському Півдні

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння Національного фонду на підтримку демократії США розпочато реалізацію чергового проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні”.

Проект є логічним продовженням і територіальним розширенням аналогічного проекту, виконаного протягом 2017-2018 років на території 5-ти районів Херсонської області, що прилягають до адміністративного кордону окупованої Росією Автономної Республіки Крим та у м.Херсоні. Рекомендації, напрацьовані тоді, були передані низці органів державної влади та місцевого самоврядування, викликали зацікавлення і значною мірою враховані. Для прикладу подаємо лист Херсонської обласної державної адміністрації, який не публікувався раніше.
img20190328_14302536

Детальніше з результатами попереднього проекту можна ознайомитися за посиланнями ТУТ, ТУТ і ТУТ.

Загальною метою нового проекту, різні компоненти якого реалізовуватимуться на території тих самих південних районів Херсонщини (Генічеський, Каланчацький, Новотроїцький, Скадовський та Чаплинський), з доданням південних районів Запорізької області (Бердянський, Мелітопольський, Приазовський та Приморський), є, як і раніше, попередження і трансформація насильницьких конфліктів в регіоні. Цілями діяльности є посилення впливу громадянського суспільства в цій сфері та збереження (за умов зовнішньої агресії та соціально-політичної турбулентности у рік президентських і парламенських виборів) і розиток демократичного дискурсу, відповідальної і кваліфікованої комунікації суспільства, його інститутів, незалежних експертів і суб’єктів владних повноважень.

Для цього у цільових районах проводитимуться, у партнерстві з Бюро “Sociologist”, дослідження конфліктного потенціалу (інтерв’ю, фокус-групи, опитування, у т.ч. письмове опитування органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій), здійснюватиметься навчання (тренінги) місцевих лідерів з різних питань попередження та трансформації конфліктів.

Тематикою трьох дводенних тренінгів, які проводитимуться у Запорізькій области, буде:

– “Роль місцевого самоврядування у трансформації конфліктів”

– “Національні меншини, їх залучення у розвиток і трансформацію конфліктів”.

– “Історичний діалог у місцевих громадах”.

Тренінги проводитимуться за методикою Української Миротворчої Школи у Бердянську, Мелітополі та Приморську напочатку літа 2019-го року, про конкретні дати та критерії відбору учасників буде оголошено додатково.

У вересні цього ж року у Херсонській області буде проведено три одноденні семінари з застосуванням методики Future Search.

За результатами всього проекту, з урахуванням планованих на осінь трьох експертних обговорень, у співпраці з ГО “Чорноморська миротворча мережа”, у Запоріжжі, Херсоні та Києві, суб’єктам владних повноважень будуть подані рекомендації щодо удосконалення відповідних політик та нормативного регулювання.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці тощо прохання звертатися до Сергія Данилова та Ігоря Семиволоса за електронними адресами: sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Cedos допоможе Сумській громаді в розробці Концепції інтегрованого розвитку

Запущено безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для ВПО

Лауреати конкурсу «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» отримали відзнаки

В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

В Одесі для фахівців соціальної сфери Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» організував навчання

Законодавчі ініціативи та активна громадська участь: кроки до сильної місцевої демократії