Розпочався новий проект з попередження конфліктів на українському Півдні

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння Національного фонду на підтримку демократії США розпочато реалізацію чергового проекту “Попередження конфліктів у ...

logo
Розпочався новий проект з попередження конфліктів на українському Півдні

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння Національного фонду на підтримку демократії США розпочато реалізацію чергового проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні”.

Проект є логічним продовженням і територіальним розширенням аналогічного проекту, виконаного протягом 2017-2018 років на території 5-ти районів Херсонської області, що прилягають до адміністративного кордону окупованої Росією Автономної Республіки Крим та у м.Херсоні. Рекомендації, напрацьовані тоді, були передані низці органів державної влади та місцевого самоврядування, викликали зацікавлення і значною мірою враховані. Для прикладу подаємо лист Херсонської обласної державної адміністрації, який не публікувався раніше.
img20190328_14302536

Детальніше з результатами попереднього проекту можна ознайомитися за посиланнями ТУТ, ТУТ і ТУТ.

Загальною метою нового проекту, різні компоненти якого реалізовуватимуться на території тих самих південних районів Херсонщини (Генічеський, Каланчацький, Новотроїцький, Скадовський та Чаплинський), з доданням південних районів Запорізької області (Бердянський, Мелітопольський, Приазовський та Приморський), є, як і раніше, попередження і трансформація насильницьких конфліктів в регіоні. Цілями діяльности є посилення впливу громадянського суспільства в цій сфері та збереження (за умов зовнішньої агресії та соціально-політичної турбулентности у рік президентських і парламенських виборів) і розиток демократичного дискурсу, відповідальної і кваліфікованої комунікації суспільства, його інститутів, незалежних експертів і суб’єктів владних повноважень.

Для цього у цільових районах проводитимуться, у партнерстві з Бюро “Sociologist”, дослідження конфліктного потенціалу (інтерв’ю, фокус-групи, опитування, у т.ч. письмове опитування органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій), здійснюватиметься навчання (тренінги) місцевих лідерів з різних питань попередження та трансформації конфліктів.

Тематикою трьох дводенних тренінгів, які проводитимуться у Запорізькій области, буде:

– “Роль місцевого самоврядування у трансформації конфліктів”

– “Національні меншини, їх залучення у розвиток і трансформацію конфліктів”.

– “Історичний діалог у місцевих громадах”.

Тренінги проводитимуться за методикою Української Миротворчої Школи у Бердянську, Мелітополі та Приморську напочатку літа 2019-го року, про конкретні дати та критерії відбору учасників буде оголошено додатково.

У вересні цього ж року у Херсонській області буде проведено три одноденні семінари з застосуванням методики Future Search.

За результатами всього проекту, з урахуванням планованих на осінь трьох експертних обговорень, у співпраці з ГО “Чорноморська миротворча мережа”, у Запоріжжі, Херсоні та Києві, суб’єктам владних повноважень будуть подані рекомендації щодо удосконалення відповідних політик та нормативного регулювання.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці тощо прохання звертатися до Сергія Данилова та Ігоря Семиволоса за електронними адресами: sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»