Як відновне правосуддя може стати альтернативою покарання у кримінальному судочинстві

Громадська організація “Інститут Миру і Порозуміння” (ІМіП) разом з Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду України провели перше організаційне засідання Координаційної Ради в рамках ...

Додано:
ipcg

ІМіП 10:06:2019
Як відновне правосуддя може стати альтернативою покарання у кримінальному судочинстві

Громадська організація Інститут Миру і Порозуміння” (ІМіП) разом з Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду України провели перше організаційне засідання Координаційної Ради в рамках проекту «Впровадження відновного правосуддя в Україні» за фінансової підтримки Фонду демократії Організації Об’єднаних Націй (ФДООН (UNDEF)).

Під час зустрічі було затверджено склад Координаційної Ради та схвалено цілі й завдання проекту. Відновне правосуддя відбувається через діалог потерпілих та правопорушників та сприяє розвитку безпечних та мирних громад. Основна його мета – поширення ідеї застосування відновного підходу до вирішення правових конфліктів шляхом примирення сторін.

64290950_390999441757787_8629083472306110464_n

Голова ІМіП Роман Коваль зазначив, що відновне правосуддя є новим, сучасним підходом до реагування на протиправну поведінку та вчинення злочинів, який враховує баланс інтересів громади, потерпілої особи та правопорушника: “На нашу думку, вкрай актуально підвищити обізнаність населення та представників правової системи України щодо відновного підходу та запровадження програм відновного правосуддя, зокрема медіації в кримінальних справах.” 

 

Разом із суддями Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, представниками Вищої ради правосуддя, Міністерства юстиції, Національної школи суддів України провідними юристами, правниками та представниками громадянського суспільства була обговорена концепція подальшого впровадження інституту відновного правосуддя, зокрема шляхом розроблення Механізму застосування програм відновного правосуддя в кримінальних справах, його апробації, аналізу результатів та підготовки пропозицій щодо внесення змін до чинного законодавства.

Для цього будуть створені пілотні майданчики відновного правосуддя в шести регіонах України, а саме: у Миколаєві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Львові та Сєвєродонецьку.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

В Голобській ОТГ обговорили, як покращити здоров’я мешканців громади

Інформаційна кампанія в Татарбунарах щодо безпеки дітей під час канікул

В Одеській області тривають медійні миротворчі ініціативи журналістів та блогерів

Відкрито реєстрацію на онлайн курс «Взаємодія органів державної влади з громадськістю»

Повернення імені Жукова на мапу Харкова - це порушення закону

Молодь Кривого Рогу вирішувала бізнес-кейси національних компаній