Як українці ставляться до мит на вживані авто з Європи

"Ціна Держави" вперше провела соціологічне опитування щодо ставлення прихильників конкретних політичних сил до податкових ставок на певний вид товару. Результати здивували і змусили ...

Додано:
Ekaterina Ivanova

original
Як українці ставляться до мит на вживані авто з Європи

“Ціна Держави” вперше провела соціологічне опитування щодо ставлення прихильників конкретних політичних сил до податкових ставок на певний вид товару. Результати здивували і змусили замислитися.

Останнє дослідження, яке було проведено в рамках інформаційної кампанії “Ціна держави” (ЦД), виявило цікаві тенденції.

Запитавши виборців про їхнє ставлення до податкових ставок на автомобілі, дослідники виявили, що більшість українців мають чітку думку з цього приводу.

Це свідчить про еволюцію свідомості громадян України: вони готові нав’язувати політикам власну повістку, ставлячи питання – скільки це буде коштувати конкретно для мене?

Для політиків же це означає, що їм доведеться підлаштовуватися, переформатовувати виборчі кампанії з урахуванням запитів своїх потенційних виборців.

Варто відзначити, що це вперше ЦД провела соціологічне опитування щодо ставлення прихильників конкретних політичних сил до податкових ставок на певний вид товару. Результати здивували і змусили замислитися.

Трохи цифр. 60% респондентів повністю згодні, а понад 22% – частково, що автомобіль має бути доступним кожній сім’ї.

12% респондентів вважають, що від машини більше шкоди, ніж користі, а тому вона має бути доступною лише частині суспільства.

З цього випливає наступне питання – щодо скасування акцизного податку та вікового коефіцієнта на імпорт вживаних авто.

Понад половина (54%) опитаних вважає, що акцизний збір та віковий коефіцієнт потрібно скасувати. Натомість трохи більше 22% вважають, що чинні податкові ставки цілком прийнятні.

Цікаво проаналізувати, як відрізняються настрої людей в залежності від їхніх політичних уподобань.

Більшість прихильників усіх п’яти парламентських партій – “Слуги народу”, “Європейської солідарності”, “Батьківщини”, “Голосу” та ОПЗЖ вважають, що автомобіль повинен бути доступним для кожного.

А от щодо розмитнення авто думки розійшлися. Більшість виборців чотирьох партій – “Слуги народу”, ОПЗЖ, “Європейської солідарності” та “Батьківщини” виступили за скасування акцизу та прив’язки податкового збору до віку машини.

А от думки симпатиків партії “Голос” розділилися, і прихильників збереження нинішньої вартості розмитнення автомобілів виявилося більше – 37,8% проти 31,8% тих, хто за зниження вартості.

Які висновки можна зробити?

По-перше, вже зараз відомо, що наше дослідження наробило неабиякого галасу у певних кабінетах та партійних офісах – очікуємо руху в цьому напрямку.

По-друге, стає очевидним, що українці можуть мати різні політичні вподобання, проте ставлення до податків у них цілком раціональне.

Вони добре знають, що скільки має коштувати і готові відстоювати цю думку перед політиками. Третій висновок – економічні питанні, зокрема, податки, стають дедалі цікавішими і зрозумілішими для українців.

І головне: ми бачимо розширення свідомості наших співвітчизників: їх більше не задовольняють абстрактні питання, і, головне, такі ж абстрактні відповіді політиків.

Читати більше.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/m3205084


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

ГО «Чайка» відкрила Громадський центр сприяння доступу до правосуддя на Київщині

Дані Порталу ІПВГ: прозорість та підзвітність видобувного сектору

У Відні відбулася акція «росія – ядерний терорист»

Громади-партнерки Програми USAID DOBRE допомагають одна одній у відновленні

Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Виклики та перспективи надання соціальних та реабілітаційних послуг в громадах Львівщини та Закарпаття