Як у Херсоні благодійники об’єдналися для боротьби з коронавірусом

Загроза поширення вірусу COVID-19 вимагає не тільки ефективних дій влади, але й об’єднання зусиль широкої громадськості, медиків, бізнесу, благодійників, усіх небайдужих громадян.Саме таким шляхом ...

Додано:
fkv

Зображення
Як у Херсоні благодійники об’єдналися для боротьби з коронавірусом

Загроза поширення вірусу COVID-19 вимагає не тільки ефективних дій влади, але й об’єднання зусиль широкої громадськості, медиків, бізнесу, благодійників, усіх небайдужих громадян.

Саме таким шляхом пішла БО «Фонд громади міста Херсон «Захист», яка у співпраці з місцевим медичним центром «Taurt-Medical» і ГО «Спілка жінок Херсонщини» створила спеціальний фонд «СтопВірус».

Він покликаний допомогти задовольнити нагальні потреби у медичному обладнанні (тести для виявлення COVID-19, апарати штучної вентиляції легень, засоби для захисту медичного персоналу, серед яких халати, маски, респіратори, бахіли, шапочки). Насамперед підтримка потрібна Херсонській обласній інфекційній лікарні, яка приймає хворих на корона вірус.

Механізм наповнення спецфонду «СтопВірус» простий і зрозумілий.

Приватна благодійна допомога приймається через кнопку «Зроби пожертву» на сайті Фонду «Захист» (http://zahyst.ks.ua/). Під час здійснення внеску потрібно вказати свої ПІБ і призначення платежу – «на спецфонд «СтопВірус».

Юридичні особи можуть перерахувати безповоротну благодійну допомогу за реквізитами: отримувач – БО «ФГМХ «Захист», р/р UA603524790000026009052202214, МФО 352479, АТ КБ «Приватбанк», призначення платежу – «на спецфонд «СтопВірус».

Свою роботу Фонд громади Херсона «Захист», який має сімнадцятирічний досвід успішної благодійної діяльності, будує на засадах публічності, підзвітності та прозорості.

Таким критеріям відповідає і робота новоствореного спецфонду. У партнерстві та за експертного консультування спеціалістів медичного центру «Taurt-Medical» Фонд здійснює пошук постачальників за показниками «ціна-якість». Далі на підставі заявки від Херсонської обласної інфекційної лікарні закуповує необхідне обладнання, оприбутковує матеріальні цінності та офіційно передає їх зі свого балансу на баланс лікарні. При цьому Фонд не здійснює збір готівкових коштів і не передає їх – все відбувається виключно на підставі безготівкових розрахунків.

Щодня Фонд «Захист» обліковує надходження та витрати спецфонду, а щопонеділка публічно звітує на своїй Фейсбук-сторінці про те, скільки, від кого (за бажанням благодійника) надійшло пожертв, про призначення відповідних витрат і залишок невитрачених коштів.

Більше того, для забезпечення ефективного нагляду створено спостережну раду спецфонду «СтопВірус», до складу якої увійшли авторитетні та знані у Херсоні представники бізнесу, медичної сфери та громадськості. Фонд «Захист» також співпрацює та координує дії з антикризовим штабом Херсонської області.

Уже за підсумками першого тижня функціонування спецфонду на його рахунок надійшло більше 31-ї тис. грн. від населення. Не залишився осторонь і місцевий бізнес, демонструючи соціальну відповідальність. Так, медичний центр «Taurt-Medical» пожертвував 10 тис. грн., а ресторан «Мускат» вирішив перераховувати 10% виручки від доставки страв на спецфонд «СтопВірус».

Завдяки пожертвам благодійників уже закуплено 50 захисних костюмів для лікарів та оплачено виготовлення ще 50-ти таких засобів захисту.

І це тільки початок!

Громада Херсона все активніше об’єднується для боротьби з коронавірусом.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Послуги медіації від Громадського центру правосуддя

“Всеукраїнський референдум: відкритий діалог з громадянами” - відбулося третє публічне обговорення

Олена Розказова: «Ми помічаємо наявність у нас прав і свобод, коли їх втрачаємо»

Карантин посилив гендерні стереотипи та патріархальні соціальні норми

Чи можна розглядати грантодавця як інвестора?

Зелена кімната для дітей