Як цифровізація та віртуалізація вплине на організації громадянського суспільства, що працюють у сфері охорони здоров’я?

Covid-19 запустив швидкі зміни напрямку збільшення ролі онлайн-послуг, штучного інтелекту та інших сучасних технологій. Як цифровізація та віртуалізація вплине на неурядові організації, які працюють ...

Додано:
Alexander Wolf

future prostir 2
Як цифровізація та віртуалізація вплине на організації громадянського суспільства, що працюють у сфері охорони здоров’я?

Covid-19 запустив швидкі зміни напрямку збільшення ролі онлайн-послуг, штучного інтелекту та інших сучасних технологій. Як цифровізація та віртуалізація вплине на неурядові організації, які працюють у сфері охорони здоров’я?

На думку Асоціації паліативної та хоспісної допомоги, інтеграція «інтернету речей», смарт-технологій, віртуальної і доповненої реальності і т.д. в сферу охорони здоров’я в цілому – основна тенденція в 2020-2030 рр.

 Медичні консультації онлайн, онлайн хоспіси, телехоспіси, чат-боти, які будуть давати поради і спілкуватися з такими, що потребують консультаціях, роботи-прибиральники в лікарнях – це отримає повсюдний розвиток. Уже сьогодні, все перераховане вище широко використовується.

Наприклад, Асоціація паліативної та хоспісної допомоги використовує чат-бота для спілкування з волонтерами, розсилки новин та збору основної інформації про осіб, які потребують паліативної та хоспісної допомоги. Інші неурядові організації також можуть працювати в такому напрямку.

А ось роботи-доглядальники поки що не будуть настільки актуальні. Звичайно, гостра нестача ресурсів вимагатиме автоматизації процесів – але аналіз переконав нас, що особиста фізична і психологічна присутність дуже важливі для пацієнтів. Саме тому будуть розвиватися технології на основі емпатії, соціального, емоційного інтелекту. Уже зараз є створений емпатічний чатбот, який розуміє, що «на думці у людини», що людина відчуває і думає. Але в будь-якому випадку боти поки не замінять людини.

Буде спостерігатися повсюдне впровадження іграшок з антимікробним покриттям. Іграшки-смартаналізатори вірусів будуть використовуватися повсюдно, і не тільки в лікарнях. З’являться нові безконтактні іграшки, які будуть використовуватися, звичайно, в прийомних відділеннях, залах очікування і т.д. Все більше таких іграшок в режимі реального часу зможуть повідомляти про самопочуття своїх маленьких власників. Постійне відеоспостереження на основі штучного інтелекту, вебкамери, і т.д. – це обов’язковий атрибут в дитячих садках, школах, лікарнях і т.д. Організації громадянського суспільства зможуть долучитися як мінімум до закупівлі, встановлення, налагоджування, підтримки такого обладнання.

Деякі лікувальні установи будуть впроваджувати в свій регламент «онлайн» відвідування родичами, як менш витратні з погляду гігієни і більш ефективні. Звичайно, ця інновація буде обмежена все тієї ж емпатією і потребою пацієнта в особистому безпосередньому контакті.

Дігіталізіровані волонтери в лікарнях, – це абсолютна реальність, навіть в Україні. Цифрові волонтери будуть працювати онлайн і з використанням цифрових інструментів. Школа в смартфоні, арт-терапія в планшеті – ось кілька прикладів волонтерської допомоги пацієнтам. Асоціація паліативної та хоспісної допомоги вже надала 2 планшети для тяжко дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні в лікарні «ОХМАТДИТ».

Тому організаціям громадянського суспільства варто розробляти програми навчання для волонтерів, які будуть передбачати ці компетенції.

Чи зможе українська охорона здоров’я використати момент і адаптуватися до нової ситуації? Швидше за все, та його частина, яка належить до Ойкумені, цивілізованого світу (користуючись термінологією Валерія Пекаря) – так, зможе. «Окраїнна» ж охорона здоров’я, швидше за все, залишиться там, де вона зараз і перебуває – на «околиці» цивілізації.

У будь-якому випадку, – більш відкриті на зміни і адекватну реальність громадяни матимуть більше шансів на успішне проходження тих важких років, які готують для нас фінансово-економічна криза і Covid-19.

Олександр Вольф, магістр соціальної роботи, кандидат політичних наук, голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected]


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році