Як пройти перевірки в умовах воєнного часу

Ревізія, аудит та моніторинг закупівель: представники громад Запорізької області дізналися, як без проблем проходити перевірки контролюючих органів.Минулого тижня команда Регіонального офісу «U-LEAD ...

Додано:
Oksana Stelmakh

4ae4605307f7dacf44b7416fd4807097
Як пройти перевірки в умовах воєнного часу

Ревізія, аудит та моніторинг закупівель: представники громад Запорізької області дізналися, як без проблем проходити перевірки контролюючих органів.

Минулого тижня команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області провела з представниками місцевого Управління Східного офісу Держаудитслужби спільний захід на тему: «Державний фінансовий контроль — як інструмент забезпечення своєчасного, ефективного збирання грошових коштів, їх збільшення та нові джерела доходів з раціональним їх використанням». До заходу долучилися 60 фахівців з 28 громад регіону.

«Отримуємо багато запитів від громад стосовно проходження перевірок та ревізій. Саме тому вирішили провести захід, під час якого розповіли про види державного контролю та особливості проведення моніторингу закупівель, а також про методи запобігання бюджетних правопорушень видаткової частини місцевих бюджетів», — розповіла Анастасія Павлюк, радниця з питань муніципального управління та відновлення Регіонального офісу U-LEAD на Запоріжжі.

Спікери розставили основні акценти щодо головних завдань і функцій органу державного фінансового контролю, пояснили види державного фінансового контролю, особливості планування перевірок, проведення і реалізації, розповіли про практичні та теоретичні аспекти запобігання бюджетних правопорушень під час планування та виконання видаткової частини місцевих бюджетів. Зокрема повідомили, що кожного кварталу плани перевірок розміщуються на офіційному сайті установи.

«Дуже сподіваюся, що співпраця принесе результати. Сьогодні ми пояснили, де бачимо прогалини, помилки та порушення у діяльності ОМС. Перевірки без зауважень — рідкість. Завдання перевірки: виявити, виправити помилки, щоб в подальшому їх враховували у роботі та не повторювали», — наголосила Алла Мамонова, заступниця начальника управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області.

Спікерка нагадала про документи, якими керуються аудитори під час проведення перевірок, а також пояснила, на підставі чого та чи інша структура може стати суб’єктом перевірки:

«Наші спеціалісти проводять дуже кропітку роботу, щоб обґрунтувати перевірку. Також приводом можуть стати звернення правоохоронних органів, скарги депутатів різних рівнів тощо».

Під час перевірки визначають законність отримання та використання коштів місцевого бюджету.

Результатом перевірки буде акт, який містить рекомендації щодо усунення недоліків та помилок. В разі виявлених порушень передбачена відповідальність. Крім того, інформацію про результати перевірки передають правоохоронним органам.

Про «деякі специфіки» видатків місцевого бюджету і на якому етапі виникають ризики порушень розповів учасникам інфосесії Віктор Бородін, заступник начальника управління цього ж Східного офісу:

«Успішна громада — це та, яка законно і ефективно витрачає кошти та задовольняє населення якісними послугами. Починається все з планування — саме з нього розпочинають шлях видатки місцевих бюджетів. Як засвідчує практика, ОМС не завжди керуються певними нормативними документами в своїй діяльності».

Бородін додав, що на кожному етапі виникають ризики: необґрунтоване планування видатків, недосконале планування заходів, нескоординованість дій місцевого фінансового органу, системні порушення господарських договорів, помилки при встановленні вартості робіт, послуг, тощо.

Моніторинг проведення закупівель — це перевірка, яку не планують. Цей процес є системним, і в разі виявлення порушення при регулярному моніторингу електронної системи закупівель, ОМС інформують про проведення перевірки. Про це розповів начальник відділу контролю у сфері закупівель управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Валерій Голуб. Він ознайомив учасників з практичними випадками порушень та їх наслідками. Найпоширенішими виявилися завищення вартості робіт і послуг та невідповідність процедури.

Завершуючи зустріч, представники управління Східного офісу Держаудитслужби підвели підсумки, відповіли на поставлені питання, закцентували увагу на основах законодавства і більш відповідальному ставленні та обізнаності головних розпорядників коштів.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні-практикуми в рамках проєкту проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Стартувала освітньо-профорієнтаційна програма «Update: Південь»

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив