Як музика ламала імперію: у Києві знімають документальний фільм “Мрійники XXI”

У Києві за підтримки Українського культурного фонду знімають документальний фільм-портрет про людей, які на зламі 80-90-х років, під тиском заборон та під наглядом КҐБ, не боялися творити українську ...

Додано:
[email protected]

image0 (3)
Як музика ламала імперію: у Києві знімають документальний фільм “Мрійники XXI”

У Києві за підтримки Українського культурного фонду знімають документальний фільм-портрет про людей, які на зламі 80-90-х років, під тиском заборон та під наглядом КҐБ, не боялися творити українську культуру. 

Українські артисти творили культуру свободи, вільності, а пісенні фестивалі, на кшталт “Червоної Рути”, “ВиВиха”, що за своєю суттю були авангардистськими, зробили вагомий вклад у розвал Радянського Союзу.  Створену ними культуру наслідували та переймали українці, шукаючи себе та формуючи свою ідентичність. Одні та інші – Мрійники, і саме їхні мрії стали рушіями змін та перетворень. 

Режисер і продюсер фільму Руслан Арітович розповідає: “Ідея нашого фільму “Мрійники ХХІ” народилась із потреби осмислення феномену та вкладу поп-культури кінця 80-их – початку 90-их, яка ламала шаблони і є внутрішнім нервом найбільш болючих проблем тогочасності. Сьогодні ми формуємо своє майбутнє і майбутнє прийдешніх поколінь, а подолати нинішні виклики нам допоможе як досвід попередніх поколінь, так і Мрія, яку обов’язково ми віднайдемо та досягнемо”.  

Альона Алимова і Руслан Арітович

Альона Алимова (акторка театру та кіно, режисерка фільму) та Руслан Арітович (ідейний натхненник і режисер фільму)

Документальний фільм-портрет “Мрійники” кінематографічно, через образність національних культурних артефактів та різні мистецькі засоби, розкриє історичні паралелі і духовний зв’язок поколінь та епох.

Режисерка Альона Алимова відзначає: “Голосом фільму є саме представники поп-культури 80-90-их. Цей період найбільш буремний та основоположний. Спілкуючись з учасниками тих подій, ми досліджуємо мрії поколінь та фільмуємо історію становлення Української Мрії. ”

image0 (3)

Герої  фільму – це учасники та організатори важливих культурних подій 90- их: «Червона рута», «ВиВих», Студентська революція на граніті, «Живий ланцюг» та ін. Для них участь у фільмі це повернення до себе, молодого та сміливого мрійника. Своїми мріями вже поділились Марія Бурмака, Катя Chilly, Анжеліка Рудницька, Тарас Петриненко, Мирослав Кувалдін, Олексій Вертинський, Павло Крахмальов  та ін.

image0 (2)

“І саме у цьому унікальність нашого проєкту – в темі та героях, яким ми створимо дзеркало, прокладаючи міст між минулим та теперішнім, щоб розгледіти себе (українця), відрефлексувати та спробувати віднайти свою мрію (Українську Мрію)…”, - підсумовує ідею Руслан Арітович. 

Мрійники ХХІ – це мультимедійний проєкт Premier-Media Films, який створюється за підтримки Українського культурного фонду. 

Він складається із трьох частин: власне, документального фільму, флешмобу-дослідження “Про що я мрію”. А також форуму-видива “Мрійники. Листи до Всесвіту”, який складався із публічного обговорення під куруванням Любка Дереша та перфомансу відомого українського митця Влодка Кауфмана під музику Каті Chilly.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares