Як депутати Львівської міської ради приймали громадян у 2023 році

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» презентували дослідження практик здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

signal-2023-10-18-181702_022
Як депутати Львівської міської ради приймали громадян у 2023 році

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» презентували дослідження практик здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради в умовах війни. Моніторинг включав у себе збір та аналіз даних щодо оприлюднення інформації про проведення прийому та фактичне здійснення регулярного особистого прийому виборців. 

Під час публічної презентації, що відбулася 14 грудня, координаторка кампанії у Львові Анжеліка Зозуля розповіла, що польовий етап дослідження розпочався у  вересні та тривав до листопада. Допомагали представникам “ОПОРИ” учасники кампанії “Молодь у місцевому самоврядуванні” – учні старших класів та студенти місцевих вишів, що прагнули дізнатися більше про формати взаємодії обранців із мешканцями громади. 

За підсумками кампанії можна вчергове підтвердити високий рівень відповідальності депутатского корпусу Львова у частині інформування та власне організації прийомів. Так, результати кампанії засвідчили, що 57 (97%) представників депутатського корпусу Львівської міської ради дотримуються обов’язку проводити прийом громадян не рідше, ніж один раз на місяць. При цьому 3 (5%) депутатів – Роман Грицевич, Оксана Динік, Андрій Шевців – проводять прийоми громадян на щотижневій основі, а 11 (19%) – Андріян Гутник, Анна Дідух, Михайло Дідух, Вікторія Довжик, Сергій Івах, Євген Кузик, Володимир Лесик, Уляна Пак, Андрій Стець, Віталій Троць, Юлія Хомчин – двічі на місяць. Не вдалося підтвердити проведення прийомів депутатами Володимиром Гоєм та Любомиром Мельничуком. 

“Як і у попередні роки, обранці продовжують залучати до організації прийомів своїх помічників, але при цьому не ігнорують обов’язку здійснення особистих прийомів. Оприлюднені депутатами відомості на Інформаційному порталі, веб-ресурсах партій, відповідають дійсності, однак все більшої ваги як оперативне та достовірне джерело інформування набувають соціальні мережі обранців” – наголосила Анжеліка Зозуля.

Прийоми за попереднім записом згідно з даними Інформаційного порталу декларують щонайменше 47 (80%) депутатів. Зокрема, обов’язковість запису зазначають усі депутати фракцій “Голос”, “Об’єднання “Самопоміч”, “ВО “Свобода”, “ВАРТА”. Депутати заохочують мешканців записуватися на прийом через телефонні дзвінки, у окремих випадках – електронні листи та е-форми. Усі обранці декларують готовність до проведення онлайн-прийомів.

23 (40%) обранців здійснюють прийоми виборців у фракційних приймальнях, розміщених у будівлі Львівської міської ради, а також 20 (35%) депутатів використовують для цього інші приміщення комунальної власності, надані районними адміністраціями, ЦНАПами, комунальними підприємствами. Ще 6 (10%) обранців послуговуються іншими типами приміщень, зокрема, офісами неурядових організацій та комерційних установ, 3 (5%) використовують власні приймальні, 3 (5%) – приміщення комерційних установ, а 2 (3,5%) – партійні приймальні. 

Депутати, що здійснюють прийоми виборців на робочому місці намагаються робити це у позаробочий час. Водночас 56 (98%) депутатів практикує зустрічі з виборцями у будні, а 39 (68%) депутатів здійснюють прийоми у робочі години, що впливає на портрет відвідувачів прийомів. 

Попри скасування коронавірусних обмежень для більшості депутатів вкорінилася практика проведення прийомів у онлайн-форматі. Найчастіше мова йде про прийом у форматі телефонного дзвінка та онлайн-конференції. Депутати Оксана Маруняк, Володимир Марусяк, Ольга Посипанко вказали у відповідному розділі на порталі також приватні електронні адреси. У декілька кліків залишити звернення можна, заповнивши форму на веб-сайті Валерія Веремчука. Унікальною для депутатського корпусу є практика розгляду е-звернень через google-форму, яку використовує Юрій Лукашевський. Зокрема, у такий спосіб депутат заохочує мешканців залишати звернення, що стосуються надання матеріальної допомоги або інших проблемних питань. 

Основним приводом для зустрічі із депутатами залишається матеріальна допомога. При цьому зі зменшенням залишку коштів депутатського фонду – зменшується активність мешканців у відвідуванні прийомів (від 20-30 осіб за прийом на початку року до 1-5 осіб наприкінці). Так, у 2023 році за підсумками першого півріччя були розподілені усі кошти депутатського фонду Євгена Бойка (скерував 4 подання), Валерія Веремчука (61 подання), Олекси Возняка (37 подань), Володимира Гоя (86 подань), Оксани Динік (78 подань), Анни Дідух (25 подань), Михайла Дідуха (113 подань), Вікторії Довжик (46 подань), Віктора Доскіча (82 подання), Остапа Доскіча (28 подань), Романа Дуди (72 подання), Андрія Закалюка (58 подань), Богданни Зубрицької (24 подання), Сергія Іваха (115 подань), Володимира Лесика (55 подань), Юрія Мельника (15 подань), Андрія Тягнибока (8 подань), Тетяни Шевченко (28 подань). Станом на 29 вересня депутати скерували 2911 подань на загальну суму 11 425 300 грн, що становило 89% від усього фонду. Що цікаво, за словами обранців немає механізму перевірки, чи звернення виборців щодо отримання матеріальної допомоги не дублюються. Тобто в теорії один мешканець може претендувати на допомогу від усіх представників депутатського корпусу. 

Окрім запитів на отримання матеріальної допомоги, мешканці зголошують проблеми, що стосуються секторів ЖКГ та благоустрою, правової допомоги, транспорту і дорожнього господарства. 

«Ми з колегами мали змогу відвідати декілька прийомів та особисто поспілкуватися із депутатами. Мене здивувало, що часом запити громадян є суто побутовими, і могли б бути вирішені у інший спосіб. Проте, думаю, мешканці можуть бути просто необізнані про такі інструменти.  Але з іншої сторони мене приємно здивувало, що громадяни приходять і з такими запитами теж. Адже спершу мені здалося, що функції депутата зводяться виключно до розподілу матеріальної допомоги. Тому коли я вперше побачила приймальню, до якої стоїть черга людей з різноманітними запитами, це стало для мене певною втіхою” – поділилася враженнями від моніторингу студентка програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ та учасниця кампанії “Молодь у місцевому самоврядуванні” Еліза Рудько.

Організатори заходу нагадали, що у межах моніторингу не оцінювалася діяльність депутата Юрія Ломаги (через смерть), секретаря ради Маркіяна Лопачака та депутатів Андрія Тягнибока, Руслана Кошулинського, Тетяни Шевченко (мають обмежені можливості здійснювати прийом громадян, оскільки захищають країну у складі ЗСУ). Відтак за 100% від складу ради для розрахунків було взято цифру у 59 депутатів. 

З результатами моніторингу можна ознайомитися за посиланням.

За додатковою інформацією звертайтеся: Анжеліка Зозуля, регіональна координаторка кампанії у Львові, [email protected]

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями