Як депутати Горішньоплавнівської міської ради прозвітували перед виборцями про свою діяльність у 2017 році

Від квітня по липень 2018 року Інститут «Республіка» здійснював аналіз звітів депутатів місцевих рад за 2017 рік. Не стала виключенням і діяльність депутатів Горішньоплавнівської міської ради. ...

інфографіка 1
Як депутати Горішньоплавнівської міської ради прозвітували перед виборцями про свою діяльність у 2017 році

Від квітня по липень 2018 року Інститут «Республіка» здійснював аналіз звітів депутатів місцевих рад за 2017 рік. Не стала виключенням і діяльність депутатів Горішньоплавнівської міської ради. З’ясувалося, що не всі вони звітувалися про свою діяльність перед виборцями за минулий рік.

Депутатський корпус Горішньоплавнівської міської ради складається з 34 депутатів, які представляють 6 партій: «БПП «Солідарність» – 17, «Опозиційний блок» – 6, «Наш край» – 3, «Самопоміч» – 3, «Укроп» – 3, «Соціал-демократична партія» – 2.

Інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік до міської ради подали 29 депутатів, зокрема від партії «БПП «Солідарність» – 14 (82%), «Опозиційний блок» – 5 (83%), «Наш край» – 3 (100%), «Самопоміч» – 3 (100%), «Укроп» – 2 (67%), «Соціал-демократична партія» – 2 (100%). У порівнянні з попереднім звітним роком кількість депутатів, які прозвітувалися, зросла на 11,5%.

Таких депутатів, які не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік, набралося 5 осіб (15% від загальної кількості народних обранців). З них 2-х депутатів немає в місті – це Валентина Сергачова («Укроп») та Руслан Лисенко («Опозиційний блок»), а також 1 депутат зареєстрований у вересні 2017 року внаслідок процедури заміщення іншого депутата, тож і звітуватися було зарано – це Ірина Зеленська («БПП «Солідарність»). Окрім цього, 2 депутати з невідомих причин не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік – це Тарас Зінченко («БПП «Солідарність») та Павло Гаврильченко («БПП «Солідарність»).

інфографіка 1

Аналіз контенту інформації про звітування перед виборцями за 2017 рік виявив коло місцевих проблем, на які депутати звертали свою увагу найчастіше. Інститут «Республіка» визначив ТОП-5 видів діяльності депутатів Горішньоплавнівської міської ради:

  1. Матеріальна допомога громадянам – 21 депутат.
  2. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення дитячих майданчиків) – 15 депутатів.
  3. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення лавок) – 14 депутатів.
  4. Благоустрій прибудинкових територій (озеленення) – 9 депутатів.
  5. Встановлення спортивних майданчиків – 9 депутатів.

інфографіка 2

Згідно поданих звітів, у 2017 році депутати отримали від громадян 296 заяв та скарг, з них лише 68 (23%) було вирішено самими депутатами. Найменше депутати займалися розв’язанням проблем ремонту тротуарів, встановлення громадських зупинок транспорту, а також проблемами щодо заміни вікон, дверей, лічильників у житлових будинках своїх виборців.

Загалом упродовж 2017 року 29 депутатів прийняли 216 громадян і провели 35 зустрічей з громадянами. З огляду на кількість мешканців міста Горішні Плавні, а це понад 54 тисяч населення, такі цифри явно замалі.

“Слід зазначити, що третина депутатів звітувалися через газету Горішньоплавнівської міської ради «Громадська думка». Це не є порушенням, проте звітування, в першу чергу, має відбуватися під час зустрічей із громадянами. Крім того, публікування депутатських звітів на офіційному сайті міської ради дало би змогу більшій кількості виборців докладно ознайомитися з діяльністю депутатів. Тож радимо Горішньоплавнівській міській раді розглянути це питання.” –  зазначив Володимир Дмитренко, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” ГО “ВГО “Інститут “Республіка”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році