Взаємодія громадян та органів влади створює нові можливості для формування антикорупційної політики

Новим етапом у формуванні та реалізації дієвої антикорупційної політики в Україні є розробка та прийняття Антикорпційних програм на місцях.Основною метою вироблення антикорупційної політики є ...

19629d33593e4c90b40f2098e73f3d97
Взаємодія громадян та органів влади створює нові можливості для формування антикорупційної політики

Новим етапом у формуванні та реалізації дієвої антикорупційної політики в Україні є розробка та прийняття Антикорпційних програм на місцях.

Основною метою вироблення антикорупційної політики є створення сприятливого Антикорупційного еко середовища в громаді. Формування антикорупційного еко середовища спрямоване на попередження можливих корупційних проявів та мінімізацію можливих корупційних ризиків.

18 серпня Село Бритівка  долучилося до формування Антикорупційного еко середовища у Шабівській ОТГ під час обговорення розробленої Антикорупційної програми та запланованих адвокаційних заходів у громаді.

Реалізація Антикорупційної програми неможлива без активної підтримки громадськості на місцях, саме тому першим кроком є розбудова ефективно діючого громадянського суспільства з розвиненою мережею органів самоорганізації населення та громадських організацій.

Спільна взаємодія громадян та органів влади створює нові можливості для формування вдалої та ефективної антикорупційної політики в громаді. Формування антикорупційної політики на місцях відбувається шляхом проведення навчальних та просвітницьких заходів у громаді, з метою подолання пасивності суспільства.

Інформування громадськості про діяльність органів місцевого самоврядування за рахунок офіційного сайту та широке використання соціальних мереж забезпечує доступ до публічної та суспільно значущої інформації.  

Підзвітність, прозорість та відкритість органів влади підвищує рівень довіри у населення та відкриває нові можливості для залучення громадян, у тому числі активної молоді у процес обговорення проектів рішень та вироблення політики на місцях.

Використання інструментів прямої демократії у кінцевому результаті впливає на підвищення результативності та ефективності антикорупційних превентивних заходів, дає змогу відчути вагомість громадянського впливу у процесі розробки та прийнятті рішень.

Узгоджені дії громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування, ефективний обмін інформацією між органами влади та громадянами, сформована довіра у населення до антикорупційної реформи на місцях та налагоджений діалог в громаді є запорукою успішності реалізації антикорупційної програми та її комунікаційної підтримки.

#МАТРА  #лікбезкор #Доброчин #samoorg

Активності відбуваються в рамках реалізації проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

*Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Волинський Інститут Права (Волинська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році