Вивчення математики українськими студентами стане ефективнішим

Київський університет імені Бориса Грінченка за підтримки Норвезького агентства міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти (DIKU) отримав ліцензії на використання VARK методології ...

Додано:
Tetiana Datsenko

Dedimamo
Вивчення математики українськими студентами стане ефективнішим

Київський університет імені Бориса Грінченка за підтримки Норвезького агентства міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти (DIKU) отримав ліцензії на використання VARK методології у рамках реалізації міжнародного наукового проєкту «Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання» (DeDiMaMo) програми EURASIA 2019, CPEA-ST-2019/10067. Координатором цього проєкту є Університет Агдера (Норвегія). Студентські профілі передбачають можливість анкетування за методикою VARK, опрацювання отриманих після анкетування даних та надання корисних порад кожному опитуваному щодо уподобань у навчанні, налаштованих відповідно до результатів.

Вивченню пізнавальних стилів навчання присвячена теорія американського психолога Говарда Гарднера «multiple intelligences» («множинний інтелект»), який описав та дослідив особливості та найкращі способи навчання людей із різними типами інтелекту. Згідно з теорією множинного інтелекту кожен студент має свій особистий тип інтелекту, а відповідно і власні способи розуміння та засвоєння матеріалу. Таким чином, є помилкою пояснювати “всім однаково”, тим самим орієнтуючись тільки на один тип інтелекту, в той час як Г. Гарднер виділяє дев’ять типів осмислення: мовне, логічне, просторове, кінестетичне, музичне, міжособистісне, особистісне, натуралістичне, екзистенціальне.

Одне з завдань проєкту DeDiMaMo полягає в тому, щоб надати однакові можливості у вивченні математики студентам із різними пізнавальними стилями сприйняття інформації. Дані досліджень дають змогу визначити “пізнавальні стилі” студентів для створення алгоритму, розробки та подальшого впровадження чат-боту, як елементу адаптивного навчання математики, який буде враховувати індивідуальні особливості студентів.

Крім того, Університет Грінченка отримав математичні пакети Maple 2022 Network Floating Perpetual Student та Maple 2022 Network Floating Perpetual Academic. Ціллю встановлення нових математичних пакетів визначено: формування в учасників освітнього процесу вмінь розв’язувати й узагальнювати практичні задачі з використанням фундаментальних та спеціальних прикладних методів математичних і комп’ютерних наук, а також розробляти математичні моделі, алгоритми, створювати та експлуатувати відповідне наукомістке програмне забезпечення для проведення математичного і комп’ютерного моделювання, аналізу та обробки даних, аналізу отриманих результатів; уміння навчатись упродовж життя; підготовка математиків до вимог ринку в умовах цифровізації суспільства.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз