Впровадження доброго врядування у закупівельних процесах міст Гірське та Золоте

У тридцяти активних мешканців Золотогота Гірського з’являється можливість додаткового вдосконалення знань та навичок користування інструментами громадського контролю бюджетних закупівель – завдяки ...

Додано:
Pavlo Fedyk

Започаткування ДДВ у Попасній
Впровадження доброго врядування у закупівельних процесах міст Гірське та Золоте

У тридцяти активних мешканців Золотогота Гірського з’являється можливість додаткового вдосконалення знань та навичок користування інструментами громадського контролю бюджетних закупівель – завдяки тренінгам «Використання відкритих ресурсів щодо здійснення громадського моніторингу закупівель», що відбудуться 12 і 13 грудня цього року у кожному з міст.

На тренінгу національного тренера Христини Зелінської (@kristina_zelinska) учасники освітнього заходу опанують інструменти Clarity Project, Opendatabot, Youcontrol та CONTR AGENT, що дозволить вдосконалити уміння ефективно контролювати публічні закупівлі, виявляти порушення і попереджати нераціональне використання бюджетних коштів.

Попередні тренінги, які проводив відомий в Україні антикорупційний дослідник Денис Селін (Denis Selin), були присвячені започаткуванню освітнього процесу опанування засад законодавства в сфері прозорості та виробленню навичок користування системою Prozorroта уточненню питань комунікацій для громадських дослідників комунальних і державних витрат і стали першочерговим кроком впровадження антикорупційного кластерного навчання та громадської експертизи публічних закупівель в цих містах Східного Донбасу.

Дивись відеозвіт про тренінг.

Важливо, щоб і цього разу, учасниками тренінгів були не тільки громадські активісти цих міст, але й представники органів місцевої влади: міської ради та виконкому Гірського, ВЦА Золотого та керівники та працівники комунальних інституцій. Така співпраця в освітньому кластері[1]опанування моніторингу публічних закупівель на майданчику ProZorro дозволяє досягнути згуртованості громад, місцевої влади та бізнесу у впровадженні принципів доброго врядування, сприяє переконанню у громадян впевненості в тому, що державні органи діють в публічних інтересах, а не у вузьких приватних чи політичних інтересах.

Вінцем реалізації розбудови Домівок доброго врядування у містах Золоте та Гірське стане проведення 14 грудня 2019 р. Форуму згуртованості громад «Прозорість, результативність та обґрунтованість використання бюджетних коштів та здійснення закупівель: згуртування громади та влади міст Гірського та Золотого навколо принципів доброго врядування».

Під час заходу, проведеному у місті Золотому, відбудеться публічна презентація результатів проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте – на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування», напрацювань Громадського моніторингу врядування (ГМВ) та аналізу стану використання місцевою владою сервісів ProZorro, E-Data, та Spending, рекомендацій та пропозицій від «Домівок доброго врядування» (робочих груп громадських активістів та представників місцевої влади) для місцевих органів влади (Луганської ОДА-ВЦА, Попаснянської РДА-ВЦА, виконкому міськради Гірського та керівнику ВЦА м. Золотого і с. Катеринівка), шляхів підвищення спроможності використовувати сервіси ProZorro, DoZorro, E-Data, та Spending для оцінки прозорості, результативності та обґрунтованості рішень місцевої влади.

На Форумі буде представлено підготовлені та поширені в електронному та друкованому вигляді методичні вказівки «Домівки доброго врядування: вказівки моніторингу публічних закупівель» для місцевих та регіональних НДО, які дадуть змогу підвищити їх спроможність впроваджувати принципи доброго врядування на прикладі цільових міст проєкту при оцінці якості рішень в сфері бюджетного процесу та здійснення закупівель[2].

Ця іформація є прес-анонсом та запрошенням представників влади, громад та мас-медіа до участі та висвітлення подій

Віртуальний майданчик комунікацій проєкту здійснюється в соціальній мережі Фейсбук: в групі «Луганщина – спільно до безпеки», найчисельнішій новинній групі Луганщини – «Лисичанск. Северодонецк. Факты. События. Комментарии», на Ютуб-каналі руху СбЛ «ІнфоЛуг»  із використанням хеш-тегів: #Співпраця, #ДобреВрядування, #Гірське, #Золоте, #КластерProzorroЗолотогоГірського #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно #ГромадськаАнтикорупційнаЕкспертиза.
Відповідальний за інформацію, PR-менеджер проєкту Павло Федик (095 196-49-66, [email protected]).
У випадку Вашої зацікавленості Ви також можете заповнити форму, подія у Фейсбуці.

[1] Слово «кластер» походить з англійської мови (cluster–пучок, рій, скупчення) і в даному контексті означає виділення смислових одиниць процесу громадського контролю закупівель та їх практичне застосування і оформлення в режимі пучка.
[2] Співпрацюючи із місцевою владою міст (міська рада Гірського та ВЦА Золотого) в організації та підтримці заходів проєкту, команда його партнерів (громадські організації «Фонд громад «Знання і справедливість», «Будемо удосконалювати місто Гірське (Гірський Бум)», «Аваліст» (Організація Аваліст), «Золотий світанок», руху СбЛ) зосереджується над формуванням та налагодженням роботи у кожному місті Робочих груп (Домівок доброго врядування) задля громадського моніторингу політик, рішень, процесів які впливають на долю публічних коштів в цілому та закупівель зокрема.

#МайстерняДоброгоВрядування #UNDP_Ukraine #Sida #SDC #RPP #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно (налагоджуємо протистоїть корупції, яка з латини означає руйнування, ламання) #АникорупційнаГромадськаЕкспертиза #Zolote #позитивныйгорск #ТипичныйГорск


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії