Війна в Україні та права жінок: реєстрація на серію вебінарів від REAct для запобігання насильству

Насильство щодо жінок продовжує залишатися значною проблемою громадського здоров’я та порушенням прав людини. Гендерна нерівність, фізичне та емоційне насильство з боку партнера, сексуальне ...

16-dniv-dlya-soczmerezh
Війна в Україні та права жінок: реєстрація на серію вебінарів від REAct для запобігання насильству

Насильство щодо жінок продовжує залишатися значною проблемою громадського здоров’я та порушенням прав людини. Гендерна нерівність, фізичне та емоційне насильство з боку партнера, сексуальне насильство, стигма та дискримінація через приналежність жінок до ключових груп ризику є головними бар’єрами, які перешкоджають рівному доступу до медичних, соціальних та правових послуг, а також завдають серйозної шкоди здоров’ю жінок.

Початок повномасштабної війни в Україні зумовив економічну і гуманітарну кризу та ускладнив ситуацію з правами людини в країні загалом і серед жінок зокрема. В рамках системи з моніторингу та реагування на порушення прав ключових спільнот – REAct, було зареєстровано 2400 звернень щодо порушення прав ключових спільнот в Україні, з них майже третина пов’язані з вторгненням росії на територію України. Звернення від жінок складають близько 40%.

В рамках Міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерного насильства» REAct організовує серію вебінарів для підтримки, захисту та запобігання насильству щодо жінок і дівчат, особливо з уразливих груп. Також щоденно публікуються історії сміливих жінок, які знайшли в собі сили захистити свої права та протистояти насильству. Історію українки читайте за посиланням.

Відповіді на всі найпоширеніші запитання про гендерне насильство та як йому протистояти шукайте у серії вебінарів від проєкту REAct.

Ми поговоримо:

  • 5 грудня 2022 року про те “Чому вона терпить? Причини, передумови та види насильства у стосунках”.
  • 7 грудня 2022 року про те, яким є “Портрет насильника: як стереотипи перетворюються на кулак”.
  • 9 грудня 2022 року про прості істини “Не нашкодь: способи підтримки постраждалих від насильства”.

Реєстрація доступна за посиланням.  

Повідомити про порушення своїх прав та отримати безкоштовну допомогу представниці ключових спільнот, уразливих до ВІЛ та ТБ можуть залишивши звернення в одному з чат-ботів REAct, або на веб-сайті Проєкту. Пам’ятайте, що кожна людина має право на отримання якісних послуг та гідне ставлення до себе. Якщо Ви чи Ваші близькі зазнали порушення прав, звертайтеся за безкоштовною допомогою до фахівців REAct: 

 

_______________________________________________________________________________________

*REAct – система моніторингу та реагування на порушення прав людини на рівні спільнот, що реалізується в 6 країнах Східної Європи та Центральної Азії. В Україні система впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

**Більше про роботу REAct читайте за посиланням: https://react-aph.org/uk/ 


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах

Вакансії тижня. Що є нового для громадських активістів та активісток?