Обробка чутливих персональних даних: міжнародні стандарти та національний контекст

6 квітня 2021 року відбувся круглий стіл «Обробка чутливих персональних даних: міжнародні стандарти та національний контекст». Захід є частиною кампанії з обговорення Проєкту Закону України «Про ...

Додано:
oksana

6042021 rt omb
Обробка чутливих персональних даних: міжнародні стандарти та національний контекст

6 квітня 2021 року відбувся круглий стіл «Обробка чутливих персональних даних: міжнародні стандарти та національний контекст». Захід є частиною кампанії з обговорення Проєкту Закону України «Про захист персональних даних» з громадськістю та професійною спільнотою.

Онлайн-обговорення ініціювали Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини».

Під час заходу учасники обговорили міжнародні стандарти обробки чутливих даних, Проєкт Закону України «Про захист персональних даних» в контексті обробки чутливих персональних даних, Проєкт Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» тощо.

Олена Литвиненко, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні під час свого виступу зауважила, що Рада Європи нещодавно оновила Конвенцію 108 про захист фізичних осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних, 40-річчя якої відзначається цього року. Окрім того, Європейський Союз також здійснив оновлення свого законодавства у сфері захисту персональних даних. Олена Литвиненко підкреслила: «Здійсненні ЄС та Радою Європи реформи в сфері захисту персональних даних є достатньо складними, але з великою кількістю переваг для людей та бізнесу. Саме тому, я б хотіла звернути вашу увагу на необхідність ратифікації Україною Протоколу, яким було внесено зміни до Конвенції 108, оскільки оновлені положення Конвенції значно актуалізували її гарантії та врахували всі виклики, які наразі існують у сфері захисту персональних даних».

Учасники робочої групи з напрацювання законопроєкту про захист персональних даних одним із завдань законопроєкту вважають приведення українського законодавства до європейських стандартів.

Олена Литвиненко відзначила, що Рада Європи позитивно оцінює такі кроки та висловила сподівання, що  рекомендації, надані експертами Ради Європи до нового законопроекту, будуть враховані.

У заході також взяли участь консультанти Cпільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини» Наташа Пірч Мусар та Олег Заярний. Наташа Пірч Мусар представила визначення обробки чутливих даних, міжнародні стандарти гарантії захисту та відповідальність контролерів. Олег Заярний, розповів про обробку ДНК та геномної інформації людини, та який ризик для прав і свобод суб’єкта персональних даних приносить розвиток технологій.

Офіс Ради Європи в Україні готовий і надалі долучатися до розв’язання проблем у сфері захисту персональних даних та підтримувати ініціативи, які направленні на захист прав людини.

Довідково:

Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини» спрямований на підвищення рівня захисту прав людини в Україні та підсилення операційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема у забезпеченні захисту права на приватність та персональних даних. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Правовий аналіз основних моделей інституалізації державного контролю у сфері персональних даних та доступу до публічної інформації, підготовлений В.Венгером та О.Заярним в рамках спільного Проекту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмена у захисті прав людини».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області