Відбулася заключна конференція проекту “Попередження конфліктів у південній Україні”

03 липня 2018 року у м.Херсон (готель "Оптима") Центром близькосхідних досліджень (AMES) проведено підсумкову конференцію "Підтримка безпеки громад півдня Херсонщини як інвестиція у безпеку України ...

logo
Відбулася заключна конференція проекту “Попередження конфліктів у південній Україні”

IMAG004803 липня 2018 року у м.Херсон (готель “Оптима”) Центром близькосхідних досліджень (AMES) проведено підсумкову конференцію “Підтримка безпеки громад півдня Херсонщини як інвестиція у безпеку України та Європи”.

IMAG0042Напочатку заходу з доповіддю “Культура бідності. На прикладі ігор, проведених у Чаплинському і Генічеському районах” виступив соціальний психолог Дмитро Звонок.
Після цього керівник проекту Сергій Данилов представив рекомендації органам державної влади і місцевого самоврядування, зацікавленим донорським, громадським організаціям та бізнесу: “Підтримка безпеки громад півдня Херсонщини як інвестиція у безпеку України та Європи”, а також презентував результати соціологічного дослідження півдня Херсонщини, проведеного у рамках проекту раніше партнерським соціологічним бюрю “Sociologist”.
IMAG0063
Значний інтерес авдиторії викликала мотиваційна публічна лекція провідного українського історика Олександра Зінченка “Чому в українців високі паркани?”, присвячена проблемі довіри у суспільстві.

IMAG0080Останнім заходом конференції була візіонерська гра “Форсайт”, проведена з присутніми керівником організації Ігорем Семиволосом та Дмитром Звонком. Учасники гри визначили ключові тренди, які впливатимуть на безпекову ситуацію на півдні Херсонщини у наступні десять років. Серед трендів:
– демографічний, який пов’язаний зі зменшенням населення сільських районів і збільшенням кадрового голоду;
– перерозподіл ресурсів, збільшення кількости акторів і зміна системи прийняття рішень в об’єднаних територіальних громадах;
– зростаючий спротив змінам серед бідного населення;
– перерозподіл ринків збуту у зв’язку з окупацією Криму та Донбасу;
– розвиток туристичного бізнесу на півдні Херсонської области.

IMAG0096Дві групи учасників сконцентрували свою увагу на демографічному та туристичному трендах. Зокрема, аналізуючи туристичний тренд, учасники відповідної групи відзначили, що ключовим в районах, неприлеглих до моря, є завдання збільшення івентів та створення туристичної інфраструктури, яка дозволить людям (приїжджим) залишатися у місці проведення подій принаймні на одну ніч. Для цього необхідне відновлення інфраструктури і покращення регіонального транспортного сполучення.
Загрозами, на думку учасників, залишаються:
– негативний інформаційний вплив РФ;
– загроза бойових дій;
– погані дороги;
– небезпеки, пов’язані з виборами (пасивність виборців та можливість їх підкупу).
Також зазначалося, що в разі перемоги популістичних партій і відмови від реформи децентралізації країну охопить управлінський хаос (криза керованости), який негативно вплине на всі види економічної діяльности

IMAG0092Друга група сконцентрувала свою увагу на тренді демографії і кадровому голоді для новоутворених ОТГ. Зазначалося, що необхідна зміна формату взаємодії влади і громади, яка б включала у себе програму сприяння розвитку громадянського суспільства. Учасники зазначили про необхідність впровадження галузевих програм, а також постійно діючого неформального навчання і формування відповідних стимулів для місцевого населення. Підкреслювалася важливість обміну досвіду, стажування і спільних дій з представниками інших регіонів. Була запропонована ідея навчальних кредитів, де місцеві громади могли б укладати угоди з навчальними закладами для навчання місцевих кадрів в рамках програми “Людський капітал”.

IMAG0119В заключній частині конференції учасникам конференції, які найбільш успішно пройшли ігри-тренінги, було вручено сертифікати “Української Миротворчої Школи“.
Як і учасникам попередніх публічних подій, учасникам конференції, в рамках передбаченої проектом оцінки його успішности, було запропоновано заповнити відповідну анкету.

У конференції взяли участь 27 осіб, які представляли місцеві громадські IMAG0141організації, місцеві органи державної влади та місцевого самоврядування .

****
Проект “Попередження конфліктів у південній Україні” реалізовано за підтримки National Endowment for Democracy.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

РПР закликає розслідувати напад на активіста під час акції біля Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Медичні працівники Черкащини забезпечуватимуть сталі послуги для людей із ВІЛ

Розпочався набір на Сертифікатну програму із англійського права та правничих навичок

«Шерифи», «нічний патруль» та центр безпеки: як Бутенківська громада захищається від злодіїв

Опитування для вивчення можливостей впровадження реформи соціальних послуг

Нові правила загалом полегшили людям доступ до судочинства