В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті

Близько 650 тисяч чоловіків в Україні воюють на фронті. Через це в професіях, які стереотипно вважають “чоловічими”, спостерігають нестачу фахівців вже зараз, а ці галузі є критичними. Щоб подолати ...

Додано:
profrozvytok

28 copy
В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті

Близько 650 тисяч чоловіків в Україні воюють на фронті. Через це в професіях, які стереотипно вважають “чоловічими”, спостерігають нестачу фахівців вже зараз, а ці галузі є критичними. Щоб подолати гендерну нерівність і підготувати кваліфіковані кадри у робочі спеціальності, ГО «Український професійний розвиток» реалізовує проєкт «Підсилення професійної освіти для рівності». У його межах викладачі та кар’єрні радники навчаться надавати підтримку жінкам та дівчатам без гендерних упереджень. 

«Проєкт створить покроковий план, як люди можуть обрати нову професію, яке навчання вони можуть отримати, яку підтримку від держави, а, головне — яку роботу вони знайдуть. Тобто всі компоненти мають бути пов’язані — ринок праці, здібності та професійний досвід людини й майбутнє, в якому ця людина отримує достойну роботу», — зазначила Ірина Фоменко, голова правління ГО «Український професійний розвиток».

32 copy

«Підсилення професійної освіти для рівності» посилить інституційну спроможність 20 професійно-технічних навчальних закладів задля професійної реінтеграції та активізації вразливих груп населення (включаючи жінок та дівчат, колишніх учасників бойових дій, ВПО та людей з інвалідністю).

Ініціатива діятиме у 6 областях: Дніпропетровська, Полтавська, Київська, Вінницька, Чернівецька та Львівська. У регіонах пройдуть вебінари для педагогічних працівників/працівниць і менеджерів/менеджерок закладів професійно-технічної освіти, а також працівників/працівниць центрів професійно-технічної освіти. 

3

«Дуже важливо, щоб робочі місця і професійні можливості були створені для жінок, бо в регіонах цифра жінок, які стоять на обліку в центрах зайнятості, іноді сягає 80 відсотків», — поділився заступник директора Державної служби зайнятості Денис Олійник. 

Під час вебінарів учасники опанують інструменти, які також допоможуть пом’якшувати вплив гендерних стереотипів під час вибору професії та протидіяти їм у процесі вибору професії. Найкращі практики задокументують і продемонструють під час фінального заходу. 

94 copy (1)

«Український професійний розвиток» — це громадська організація, що підтримує у працевлаштуванні, надає можливості для отримання нової професії, підвищенні кваліфікації, а також займається професійним розвитком НГО, молодіжного активізму та державних установ вже 11 років.

Ініціатива «Підсилення професійної освіти для рівності: навчання викладачів та кар‘єрних радників для роботи з вразливими групами» впроваджується ГО «Український професійний розвиток» в рамках  програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.


Тематика публікації:                       

Останні публікації цього розділу:

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»