В Сімферополі можна мітингувати тільки в чотирьох місцях

В Криму тепер можна проводити публічні заходи тільки в строго відведених місцях. Про це йдеться в постанові Ради Міністрів Криму №452. Так, наприклад, в Сімферополі дозволяється проводити мітинги ...

Крим
В Сімферополі можна мітингувати тільки в чотирьох місцях

В Криму тепер можна проводити публічні заходи тільки в строго відведених місцях. Про це йдеться в постанові Ради Міністрів Криму №452.

Так, наприклад, в Сімферополі дозволяється проводити мітинги тільки в чотирьох місцях: на території перед Кримським республіканським Палацом культури профспілок, на території перед центром культури і бізнесу «Консоль», в парку ім. Ю. Гагаріна (від скульптурної композиції «Три грації» по пішохідній зоні, розташованій уздовж ставків), і від території Кримського республіканського Палацу культури профспілок по пішохідній зоні, розташованій вздовж вул. Київської до річки Салгир.

У постанові не вказали причини вибору саме цих місць. Незрозуміло також, чому не можна збиратися в інших місцях, де дозволяють умови.

Для порівняння: у Керчі, де політична активність набагато нижче, ніж в столиці Криму, таких місць (згідно з тією ж постановою) п’ятнадцять.

Але головна проблема, на думку правозахисників, не в кількості «дозволених» місць, а в самому факті заборони здійснювати громадські заходи там, де це зручно людям.

«Ця постанова істотно обмежує право людей на проведення мирних зібрань. При введенні переліку місць, де тепер дозволено мітингувати, втрачається сам сенс права вільно збиратися там, де є необхідність привернути увагу до тієї чи іншої проблеми (принцип «безпосередньої видимості і чутності»). Встановлення такого переліку місць для публічних заходів є прямим обмеженням свободи мирних зібрань», – заявляють у Кримській польовій місії з прав людини.

Джерело : Кримська польова місія з прав людини


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку