УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

10 квітня в Києві члени Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України (Multi Agency Donor Coordination Platform for Ukraine, далі – MDCP) зустрілись обговорити підтримку потреб на ...

зображення_viber_2024-04-10_17-47-19-965
УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

10 квітня в Києві члени Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України (Multi Agency Donor Coordination Platform for Ukraine, далі – MDCP) зустрілись обговорити підтримку потреб на 2024 рік. На заході виступила Анастасія Степула, радниця з адвокації УМПД. Вона розповіла про важливість підтримки реформи деінституціалізації (ДІ) та реформи у галузі охорони дітей. 

«Діти – це основа людського капіталу України, і вони зараз страждають від війни та можуть втратити свій потенціал. Також, через війну в Україні, 1,3 мільйона людей, в основному, освічені жінки та працездатні люди з дітьми, покинули країну і ще не повернулися. Їм усім потрібна комплексна система захисту прав дитини, соціальних та освітніх послуг, законодавчий захист», – зазначила Анастасія. 

У доповіді Анастасія розповіла, що в Україні зараз найвищий рівень інституалізації дітей в Європі. За інформацією Європейської Комісії, в Україні близько 1,5 %  усіх дітей. З них приблизно 95% мають родини та батьків чи опікунів. 

«Діти потрапляють в заклади здебільшого через відсутність підтримки їх сімей, а не, тому що в них немає сімей, через відсутність системи соціальних, освітніх і правових послуг, – пояснює Анастасія, – А життя в інституції є дуже шкідливою практикою. Понад 80 років досліджень показали, що діти, які виростають у закладах, частіше мають затримки у розвитку когнітивних та фізичних здібностей, мають проблеми зі законом та перебувають у серйозному ризику розвитку проблем з психічним здоров’ям».

Українська мережа за права дитини вважає, що змінити ситуацію може тільки  реформа деінституціалізації. Тому УМПД просить ЄС та донорів фінансувати та усіляко підтримувати реформу ДІ, що маєють реалізувати в Україні у найближчі три роки. 

«Фінансова допомога від ЄС, спрямована на пріоритетні реформи, повинна враховувати не лише тактичні завдання зі зміцнення економіки та відновлення інфраструктури, але й відповідати стратегії для її майбутнього розвитку», – додає Анастасія

Багатостороння координаційна платформа донорів для України була створена 12 грудня 2022 року лідерами G7. Ініціатива, зокрема, відповідає за короткострокову фінансову підтримку для України. В організацію входять донори з Італії, Канади, Європейської Комісії, Франції, Німеччини, Японії, України, Великої Британії та США. 


Тематика публікації:                 

Останні публікації цього розділу:

Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: про злочини проти довкілля України

Оголошено переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє"

Презентовано публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»

​Доказова реабілітація: сучасні підходи та роль Івано-Франківського медичного університету

Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти