Українці пишуть листи з вимогою звільнити О.Сенцова, О.Кольченка та Г.Афанасьєва

Українці пишуть листи з вимогою звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, а також на захист людей, чиї права порушуються у різних країнах. 4 грудня стартувала глобальна ...

amnesty
Українці пишуть листи з вимогою звільнити О.Сенцова, О.Кольченка та Г.Афанасьєва

Українці пишуть листи з вимогою звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, а також на захист людей, чиї права порушуються у різних країнах.

4 грудня стартувала глобальна правозахисна кампанія Amnesty International “Марафон написання листів”. Протягом тижня люди в усьому світі підписуватимуть петиції, аби закликати припинити порушення прав людини урядами низки країн, та писатимуть листи підтримки демонструючи солідарність з тими, хто страждає від несправедливості. Кампанія приурочена до Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня.

Цього року в фокусі українського Марафону малайзійський художник-карикатурист Зунар, якого влада хоче засудити на 43 роки за його критичне мистецтво; жінка із Сальвадору, Теодора Васкес, яку чекає 30 років ув’язнення за те, що вона народила мертву дитину; Піо Піо Аунь, студентська активістка з М’янми, засуджена за мирний протест; Ранія Алабасі та її шестеро малолітній дітей, викрадених владою Сирії; представник ЛГБТ спільноти Греції на прізвисько Костас, що страждає від гомофобної політики урядовців; узбекистанський опозиційний журналіст Мухаммад Бекжанов – один з двох найдовше утримуваних за ґратами журналістів у світі.

“Особливе місце у Марафоні Amnesty International в Україні посідає справа наших громадян, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, несправедливо засуджених російським судом. Українці з різних міст та містечок пишуть листи, щоб підтримати активістів та підписують петиції уряду країни з вимогою відновлення справедливості”. – зазначила Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Цьогорічний Марафон підтримали громадські активісти, журналісти, письменники.

Зокрема, свої відео звернення на підтримку героїв Марафону записали: письменниця Ірена Карпа;журналістка Громадського ТВ, автор книги “Майдан Тахрір” Наталія Гуменюк; журналістка Громадського ТВ та громадський спостерігач у справі Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва Ангеліна Карякіна; правозахисник та координатор проекту “Без кордонів”Максим Буткевич; журналістка Громадського радіо Ірина Славінська; художник, засновник БФ “Добра листівка” Ілля Стронговський та експерт освітньої політики центру CEDOS, Єгор Стадний.

“Кожного року Марафон в Україні мобілізує все більше людей. Це означає, що українці воліють знати про права людини, готові виступати на їх захист як в Україні та за її межами, та демонструють солідарність і співчуття з тими, хто опинився у складній ситуації”. – стверджує Тетяна Мазур.

Цього року, до проведення марафону долучились більше 80 активістів, котрі зголосились організувати збір підписів в своїх населених пунктах. Мешканці міст та містечок України від Ужгорода до Попасної Луганської області виступають на захист прав людини.

На думку директора Amnesty International в Україні, “Марафон написання листів, це інструмент реального впливу. Amnesty International проводить цю кампанію 14 років поспіль і ми бачимо, як кожного року, тисячі написаних листів з різних куточків світу змушують уряди реагувати: належно розслідувати справи, припиняти тортури, відпускати невинних. Один лист нічого не змінює, а сотні тисяч – мають неймовірну силу ”. 

Минулого року люди з 200 країн написали понад 245 тис. листів, майже 32 тис. з них написали люди з України.

В рамках марафону заплановано більше 70 подій по всій Україні.

Зокрема у Києві:
5-6 грудня – Марафон правозахисного кіно від Amnesty International в Україні. «Сіль землі», «E-team», епізоди фільму «Звільнити Олега Сенцова» та низка документальних короткометражних фільмів будуть представлені в Києві в кінотеатрі Кінопанорама (вул.Шота Руставелі 19) 5 грудня та “MediaHub” (вул. Суворова 4/3) 6 грудня. Детальніше про подію: www.facebook.com/events/130245584007542/

Збір листів та підписів відбуватиметься у різних містах України, повний перелік можна знайти тут:http://marathon.amnesty.org.ua

У Києві точки написання листів будуть розташовані зокрема:

КНИГАРНЯ “Є”, вул. Лисенка 3,
6.12.2015 12:00 – 7.12.2015 16:00

КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (ЧЕРВОНИЙ КОРПУС), Володимирська 50
8.12.2015 07:30 – 14:00                         

ЦЕНТР АМЕРИКАНСЬКОГО ЗАГАЛЬНОГО ПРАВА (AMERICAN COMMON LAW CENTER, ACLC), АУД. 236, ГОЛОВНИЙ КОРПУС КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, Володимирська, 60
4.12.2015 13:00 – 16:00

СПУДЕЙСЬКЕ БРАТСТВО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ “КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”, вул. Волоська 8/5 (4 корпус, 1 поверх)
10.12.2015 09:00 – 19:00

КОМЬЮНІТІ ЦЕНТР, Богдана Хмельницького, 62Б
4.12.2015 14:00 – 10.12.2015 21:00

Та ін.

Для інформаційних запитів та акредитації на події:

Марія Гур’єва
Спеціаліст з медіа та комунікацій Amnesty International в Україні
Тел: +38 (067) 328 10 38
e-mail: [email protected].

Інформаційна довідка:

Учасники Марафону у різних містах Україні писатимуть листи та підписуватимуть петиції урядам країн, де відбуваються порушення прав людини, – Узбекистан, Малайзія, М’янма, Сальвадор, Росія, Греція, Сирія. Таким чином, рух Amnesty International створює тиск на уряди та домагається змін на краще у кожному окремому випадку.

Детальніше про людей, в захист який ми писатимемо листи, міста та адреси місць, де проходить Марафон, відеоматеріали тощо Ви зможете знайти на http://marathon.amnesty.org.ua

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіми правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. Детальніше наamnesty.org.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій