Українською про Крим, на увесь світ: нагороджено переможців конкурсу Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим»

31 жовтня, відбулося нагородження переможців конкурсу статей Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим», що проводився ГО «Вікімедіа Україна» – офіційними представниками Фонду Вікімедіа в Україні, ...

Автор зображення: Юрій Квач // CC-BY-SA 4.0
Українською про Крим, на увесь світ: нагороджено переможців конкурсу Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим»
31 жовтня, відбулося нагородження переможців конкурсу статей Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим», що проводився ГО «Вікімедіа Україна» – офіційними представниками Фонду Вікімедіа в Україні, організації, яка займається підтримкою вікіпроектів, насамперед, вільної енциклопедії Вікіпедія, за підтримки Міністерства культури України та Національного заповідника «Софія Київська». Конкурс був присвячений написанню статей про Крим та його культурний пласт до української Вікіпедії.

У Вікіпедії удвічі більше статей про Крим російською мовою, ніж українською. Мета конкурсу полягала в заповненні цих прогалин, а також у приверненні уваги до проблеми культурного спадку, що залишився на анексованій території України.

«Крим має бути належно інтегрований в україномовний інформаційний простір, з огляду на гібридний характер війни, яку Україна вимушена вести, – зазначає виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків. Культурний спадок України нині перебуває під контролем ворожої держави. Більше того, нещодавно Російська Федерація власними законодавчими актами присвоїла собі пам’ятки культури Криму – спочатку місцевого значення, а потім і національного та міжнародного значення. Сподіваємося, цей конкурс сприяє символічному єднанню й суверенітету України».

Про намір провести конкурс статей у Вікіпедії про Крим та його культуру Міністерство культури України оголосило 25 квітня. Тоді віце-прем’єр-міністр — Міністр культури В’ячеслав Кириленко зазначив: «У Криму є багато українських патріотів, багато людей, які зберігають свій зв’язок із Україною. Написання статей, розміщення фотографій численних пам’яток всесвітнього, національного та місцевого значення, які знаходяться на території Криму, є способом продемонструвати як нашу культурну багатоманітність, так і нашу єдність».

Початок конкурсу був приурочений до Дня кримськотатарського прапора, що відзначається 26 червня. Конкурс тривав до 31 серпня 2015 року. Паралельно у Вікіпедії проходив тематичний  місячник співпраці (опрацювання статей не на конкурсну тематику). У рамках кокнурсу було створено 211 статей, 135 статей – у рамках місячника (переважно статті про населені пункти АРК). Усього разом 346 статей про Крим українською стали доступними людству в результаті цього проекту.

Переможницею конкурсу стала юна мешканка Івано-Франківська Даринка Когутяк. Даринці 15 років, вона навчається в природничому лицеї, захоплюється музикою, пише вірші, грає на бандурі і гітарі.

Друге та третє місце завоювали відповідно – Андрій Курбико (Кривий Ріг) та Ростислав Камерістов (Луганськ/Львів).

У межах конкурсу, зокрема, було створено такі статті, як:

 Церемонія нагородження відбулася у виставковій залі «Хлібня» у Софії Київській. По завершенні для її учасників організовано екскурсію.

Для довідки.
«Вікі любить пам’ятки» – міжнародний фотоконкурс, присвячений збору світлин пам’яток культурної спадщини у різних країнах світу та підвищенню обізнаності про їх стан. В Україні, окрім власне фотоконкурсу, було проведено роботу з укладення найповніших наразі списків підхоронних об’єктів, а також два конкурси з написання статей у Вікіпедію про пам’ятки.

Учасників нагороджували:

  • виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», адміністратор розділу Вікіпедії українською мовою Наталія Тимків;
  • віце-прем’єр-міністр — міністр культури України В’ячеслав Кириленко;
  • генеральний директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

Контакти для додаткової інформації:
Наталія Тимків, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна»
+38 096 150 32 91
[email protected]


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"