У Ясінянській громаді на Закарпатті обговорили права людей з інвалідністю, зокрема жінок

13 лютого 2024 року в селищі Ясіня на Закарпатті ГО «Жінки та діти з інвалідністю північного Донбасу» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провели діалоговий захід на тему «Права людей з ...

Додано:
dobrobut

фото
У Ясінянській громаді на Закарпатті обговорили права людей з інвалідністю, зокрема жінок

13 лютого 2024 року в селищі Ясіня на Закарпатті ГО «Жінки та діти з інвалідністю північного Донбасу» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провели діалоговий захід на тему «Права людей з інвалідністю, зокрема жінок. Здоров’я жінок». Захід зібрав 22 учасники включаючи представників органу місцевого самоврядування, комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ясінянської селищної ради, людей з інвалідністю та осіб, що здійснюють догляд за людьми з інвалідністю, жінок та дівчат громади, а також громадські організації.

Учасників заходу привітали радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова, голова ГО «Жінки та діти з інвалідністю північного Донбасу»  представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Донецькій ОВА, Надія Поламарчук, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА Микола Макар. До дискусії також долучитись заступник Ясінянського селищного голови Сергій Тимощенко та начальник відділу соціального захисту населення та надання соціальних послуг Сов’як Вікторія, випускниці Школи інклюзивних громадських радників Леся Павлючок та Орися Абрамчук.

Фокусом заходу стали питання обізнаності жінок щодо своїх прав у системі охорони здоров’я. Знання власних прав допоможуть жінкам впевненіше почуватися у різних ситуаціях, убезпечити їх від неправомірних дій з боку третіх осіб. Учасники заходу також отримали практичні поради щодо профілактичних оглядів, вакцинації, здорового способу життя, що стануть корисним джерелом інформації у піклуванні про своє здоров’я. Також обговорили питання материнства та репродуктивного здоров’я. Опитування, проведене в межах заходу, стане основою для подальших зустрічей, що дозволить згуртувати активних жінок в громаді та розробити компанії адвокації необхідних змін.

Кюар код Опитування жінок

Інклюзивні громадські радники, які пройшли навчання в межах проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», активно приймають участь в поліпшенні соціальних та реабілітаційних послуг та адвокатують відкриття в Ясінянській міській лікарні реабілітаційного відділення, а також необхідність навчання працівників Інклюзивного ресурсного центру, що дозволить надавати базову соціальну послугу «Супровід під час інклюзивного навчання» та налагодить співпрацю з благодійними фондами та громадськими організаціями для покращення матеріально-технічних умов центру.

зображення_viber_2024-02-13_11-59-47-555

Радниці планують в подальшому проводити інформаційну та консультаційну кампанію щодо соціальних та реабілітаційних послуг, проводити тренінги для батьків дітей з інвалідністю та інших мешканців громади, які цього потребують. Незабаром радники візьмуть участь у засіданні робочої групи Ясінянської громади щодо створення безбар‘єрного середовища у закладах освіти.

Начальник відділу соціального захисту населення та надання соціальних послуг Сов’як Вікторія наголосила: «Хоча громада й невелика (в ній мешкає майже 20 тисяч населення), але в ній проживає 562 людини з інвалідністю. Це найбільша кількість людей з інвалідністю серед інших громад району та найбільша кількість дітей з інвалідністю. Тому особливу увагу приділяємо дітям з інвалідністю через співпрацю з радниками нашої громади.»

 

20240214_103220

 

***

Захід був проведений Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"