У вільному доступі – книга про волонтерів російсько-української війни. Її презентували 5 грудня

5 грудня відбулась презентація нового видання Українського інституту національної пам'яті "Волонтери: Сила Небайдужих", яке розповідає про волонтерство, як суспільне явище, що потужно заявило про ...

CcE3w1607352533JI5DO
У вільному доступі – книга про волонтерів російсько-української війни. Її презентували 5 грудня

5 грудня відбулась презентація нового видання Українського інституту національної пам’яті “Волонтери: Сила Небайдужих”, яке розповідає про волонтерство, як суспільне явище, що потужно заявило про себе з 2014 року, коли свідомі громадяни долучились до розбудови та забезпечення українського війська. Презентація книги відбулась з нагоди Міжнародного дня волонтера. 

У зв’язку з протиепідеміологічними обмеженнями презентація книги відбувалась в онлайн-форматі на ZOOM-платформі та сторінці у Facebook Українського інституту національної пам’яті. Переглянути презентацію можна за посиланням.

Окрім упорядниці видання та співробітниці УІНП Наталки Позняк-Хоменко, участь в презентації взяли п’ятеро волонтерів, що серед інших стали героями видання: голова ГО «Об’єднання «Активіст» Костянтин Зінкевич, керівниця волонтерського корпусу Самооборони Майдану у Тернополі Лілія Мусіхіна, учасниця волонтерської мобільної групи забезпечення фронту Зоя Бойченко, засновниця «Волонтерської сотні «Доброволя» Наталка Воронкова та керівниця проєкту соціальної реабілітації «Долоні дотик» Наталка Чекмарьова.

«Слово «волонтер» в останні роки надійно увійшло в наш лексикон. І не буде перебільшенням сказати, що саме волонтерський рух, ця всенародна підтримка, стала одним із вирішальних факторів спротиву російській агресії. У багатьох моментах саме волонтери замінили собою державні механізми, виявилися оперативнішими, креативнішими, відповідальнішими. І саме завдяки волонтерам наша армія стала такою, як вона є. І йдеться тут не лише про харчі чи бронежилети, які масово возилися на передову у 2014-2015 роках. Ідеться передусім про моральний дух армії. Волонтери, які стали зв’язковим механізмом між передовою та тилом і реальним свідченням, що «своїх не кидають», підтримували у бійців розуміння, за що вони воюють, а у населення – що вони під надійним захистом. І це, мабуть, їхня найголовніша місія. Хочеться, щоб ми про це ніколи не забували», – зазначила авторка книжки.

Також вона додала, що книга «Волонтери. Сила небайдужих» стала продовженням серії видань про російсько-українську війну Українського інституту національної пам’яті, розпочатої книгами «Дівчата зрізають коси» та «Капелани. На службі Богу й Україні»

Завантажити книгу можна за посиланням.

Також радимо послухати ефір на Українському радіо присвячений книзі “Волонтери: Сила Небайдужих”.

Окрім того, додаткова презентація видання відбулась на “Радіо.Культура”.

А також переглянути тематичний матеріал заснований на історіях волонтерів з книги на сайті PRM.UA

 

Фото: Ігор Кромф

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році