У Тернополі експонується виставка про “справи Майдану”

50 “справ Майдану” закрили суди через закінчення строків давності, від кримінальної відповідальності звільнили 55 осіб, іще близько ста справ також можуть закрити – це дані Офісу Генерального ...

photo_2024-04-09_12-32-02_1
У Тернополі експонується виставка про “справи Майдану”

50 “справ Майдану” закрили суди через закінчення строків давності, від кримінальної відповідальності звільнили 55 осіб, іще близько ста справ також можуть закрити – це дані Офісу Генерального прокурора на початок квітня. 

Про це й не тільки розповідає документальна виставка “Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії”, яка відсьогодні експонується у Тернополі. Дізнатися більше про можна на відкритті 12 квітня о 10:00.

Родом саме з Тернопільщини семеро Героїв Небесної Сотні – Олександр КапіносВасиль МойсейІгор КостенкоТарас СлободянВасиль Аксенин і наймолодші із загиблих Устим Голоднюк та Назарій Войтович

“У нас споконвічно один і той самий ворог, і ми знаємо, що й розстріли на Майдані відбувалися за підтримки рф. Та, на жаль, наша держава не зробила з того висновків, а непокаране зло завжди повертається. І це дуже боляче, бо наші діти прагнули щось змінити в цій країні й загинули за це. Раніше в мене ще жевріла надія, що злочинці справді буде покарано, та, коли беркутівців стали відпускати, це образило родини і сплюндрувало пам’ять. Про “справи Майдану” треба розповідати, тому ця виставка важлива. Адже молоде покоління має пам’ятати цю історію й готуватися змінювати державу своєю працею”, – певен Володимир Голоднюк, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

Виставка розповідає про Революції Гідності, злочини проти її учасників, хронологію подій, деталі розслідувань та судову статистику.  Загалом “справи Майдану” охоплюють понад 4 600 кримінальних правопорушень. 

Правосуддя щодо злочинів на Майдані є найвиразнішим тестом, чи справді Україна може називатись правовою державою, чи справді ми йдемо обраним шляхом. Тестом як для влади, так і для українського суспільства: перші взяли на себе обов’язок реформувати державний механізм, у тому числі систему правосуддя країни, суспільство ж відповідальне за контроль над владою та формування для неї пріоритетів.

“Ця виставка – не лише про правосуддя та найпотужніший запит постмайданного суспільства України покарати винних за злочини, спрямовані проти конституційних прав і свобод громадян,  ще й про інший не менш актуальний запит Майдану – реформування правоохоронної та судової систем. Наведена інформація допомагає з’ясувати номенклатуру порушених справ, статистику щодо злочинів та розслідування їх і зрозуміти, що треба ще зробити на шляху до справедливості не лише державі, а й суспільству, щоб жертовність Героїв Небесної Сотні не стала марною, адже всі вони віддали найдорожче за вільну демократичну Україну”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

На площі Героїв Євромайдану в Тернополі виставка триватиме до 7 травня.

Інформацію на стендах було підготовлено командою Музею Майдану у співпраці з Офісом Генерального прокурора. 

Вперше виставка була презентована у лютому 2021 року. Це вже другий, актуалізований її випуск. Статистика слідства та судових рішень актуальна станом на лютий 2023 року. 

Організатори виставки: Національний музей Революції Гідності за участі родин Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: про злочини проти довкілля України

Оголошено переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє"

Презентовано публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»

​Доказова реабілітація: сучасні підходи та роль Івано-Франківського медичного університету

Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти