У Раді погодилися створити тимчасову слідчу комісію ВР для розслідування нападів на громадських активістів

97 громадських організацій оприлюднили звернення із вимогою створити тимчасову слідчу комісію Верховної ради для розслідування нападів на громадських активістів. Комісія буде створена. На ...

ппд
У Раді погодилися створити тимчасову слідчу комісію ВР для розслідування нападів на громадських активістів

97 громадських організацій оприлюднили звернення із вимогою створити тимчасову слідчу комісію Верховної ради для розслідування нападів на громадських активістів. 

Комісія буде створена. На погоджувальній раді, під натиском друзів Каті Гандзюк здалися навіть голови тих фракцій, які досі не виявляли жодної зацікавленості в її роботі.

ЗВЕРНЕННЯ ПРАВОЗАХИСНОГО ПОРЯДКУ ДЕННОГО
до голів депутатських фракцій Верховної ради України
з вимогою створити тимчасову слідчу комісію для розслідування
нападів на громадських активістів, журналістів та політичних діячів

Учора, 4 листопада 2018 року, після трьох місяців боротьби за життя та 15 складних операцій у реанімації померла громадська активістка і співробітниця виконкому Херсонської міської ради Катерина Гандзюк. Її вбили. Людям, які заплатили виконавцям за те, щоб 31 липня в Херсоні на Катерину вилили літр сірчаної кислоти та вона отримала опіки близько 40% тіла, таки вдалося довести до кінця свій злочинний задум.

За місяць до смерті Катерина Гандзюк записала відеозвернення до української влади та громадськості. Вона знову підняла питання неналежного розслідування хвилі нападів на громадських активістів та політичних діячів, які протягом 2018 року відбувалися по всій країні. І поставила питання, які, на її ж думку, стали риторичними:

“Хто замовив всіх цих людей? Хто покриває замовників? Чому така кількість розслідувань саботується? Чому ми маємо терпіти, поки найактивніших з нас вбивають та калічать? Відколи це стало нормою?»

Ми вважаємо, що ці питання становлять значний суспільний інтерес та вимагаємо від голів депутатських фракцій відповідно до статті 89 Конституції України невідкладно створити тимчасову слідчу комісію Верховної ради України для розслідування нападів на громадських активістів, журналістів та політичних діячів, які мали місце в різних регіонах України протягом двох останніх років.

Ми вважаємо за необхідне допустити до участі в її засіданнях представників громадських організацій, які системно займаються цими питаннями.

Саме за діями, а не за словами, ми будемо оцінювати щирість заяв голів депутатських фракцій та інших високопосадовців щодо неминучості покарання винних у переслідуваннях громадянського суспільства.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. 

Джерело Правозахисний порядок денний


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу