У об’єднаних громадах Хмельниччини пропагують розумне зростання

Презентації принципів розумного зростання розпочато центром «Логос» в одній з найбільших об’єднаних громад Хмельниччини – Волочиській. За словами експерта центру «Логос» Олега Яценка метою ...

Додано:
ІАЦ "Логос"

1
У об’єднаних громадах Хмельниччини пропагують розумне зростання

Презентації принципів розумного зростання розпочато центром «Логос» в одній з найбільших об’єднаних громад Хмельниччини – Волочиській.

За словами експерта центру «Логос» Олега Яценка метою презентацій у Волочиській громаді є демонстрація наочних прикладів того, як кожен свідомий член громади може допомогти її  розумному зростанню.

Навчальні заклади є центрами найбільшої концентрації людей з вищою освітою у громаді. Тому на території Волочиської громади саме у міських та сільських школах, а також у профтехліцеї  розпочато «лекції про розумне зростання громад та громадську активність».

Після лекцій у кожному навчальному закладі формуються осередки громадської діяльності з числа учнів та освітян, які хочуть допомогти своїй громаді у впровадженні принципів розумного зростання. До них належить, зокрема, перехід на відновні джерела енергії, роздільне збирання та рециклінг сміття, перетворення шкіл на майданчики для поширення громадської активності на користь розвитку і зростання громади.

У Центрі «Логос» наголошують, що ідея розумного зростання напряму пов’язана зі сталим розвитком, тобто розвитком, який включає досягнення не лише економічних, але й соціальних та екологічних пріоритетів.

На думку Олега Яценка, громади заради реалізації принципів розумного зростання мають активізувати усі свої інтелектуальні та громадські ресурси, знайти власні економічні ніші та визначити стратегічні цілі, адаптуватися до зміни клімату, забезпечити поширення відновних джерел енергії (до яких належить, зокрема енергетична верба), припинити розширення сміттєзвалищ на території громади завдяки рециклінгу сміття тощо.

2

Окремим прикладом розумного зростання є запуск прибуткових сміттєсортувальних ліній силами місцевого бізнесу або за підтримки Державного фонду регіонального розвитку.  Школярі, ліцеїсти та освітяни Волочиської громади побачили відео про вирощування енерговерби, роздільне збирання  сміття і позитивний приклад  європейських країн  щодо проводження зі сміттям.

У підсумку кожної лекції найбільш зацікавлені школярі записалися до лав волонтерів для підтримки розумного зростання своєї громади. У селі Баньківці у Волочиській громаді завдяки активній позиції директора школи після «лекції про розумне зростання громад та громадську активність» відбулася висадка дерев на пришкільній території.

3

Представники Центру “Логос” нагадують, що термін «розумне зростання громад» до суспільної дискусії було введено Анатолієм Ткачуком – ідеологом децентралізації влади та директором з науки та розвитку Інституту Громадянського Суспільства (ІГС). У лютому 2017 року на конференції, яку організував ІГС за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та п’ятисот учасників процесів децентралізації з усіх куточків України, прийнято  декларацію «Розумне зростання в об’єднаних територіальних громадах».

За популяризацію принципів розумного зростання та їх впровадження через розвиток громадської активності у об’єднаних громадах взявся Інформаційно-аналітичний центр «Логос», який  має угоду про співпрацю з Інститутом Громадянського Суспільства. Плануються продовження презентацій в інших ОТГ Хмельниччини та інших областей України.

Аналогічні «лекції про розумне зростання громад і громадську активність» центром «Логос» вже проведено у Кіровоградській області у Новоукраїнській громаді, яку очолює Олександр Корінний – голова Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку