У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області

Протягом січня-квітня 2021 року наповнення місцевих бюджетів громад Миколаївщини, що є складовою соціально-економічного розвитку області, здійснювалося в умовах запровадження в Україні і, зокрема, в ...

Додано:
at

new-budget (auc1)
У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області

Протягом січня-квітня 2021 року наповнення місцевих бюджетів громад Миколаївщини, що є складовою соціально-економічного розвитку області, здійснювалося в умовах запровадження в Україні і, зокрема, в області карантинних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню  коронавірусної хвороби, у тому числі додаткової підтримки платників податків на період здійснення цих заходів, передбаченої чинним законодавством. 

Про виконання місцевих бюджетів області за перші 4 місяці 2021 року розповіла експертка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з бюджетних питань Юлія Забродкіна, що працює з АМУ в рамках проекту ПУЛЬС. 

“Час плине швидко – лише нещодавно ми проводили аналіз виконання бюджетів органів місцевого самоврядування за І квартал 2021 року, слідкували за надходженням на рахунки бюджетів територіальних громад акцизного податку на пальне – вітали наші органи місцевого самоврядування, що в останній день березня надійшло понад 51 млн гривень, а наразі проводимо підсумки виконання дохідної частини загального фонду бюджетів територіальних громад області  за січень-квітень цього року”, – зазначає консультантка Миколаївського РВ АМУ. 

Так, до загального фонду місцевих бюджетів Миколаївської області, при затверджених обсягах податків і зборів у сумі 2462,7 млн гривень, фактично надійшло понад 2560,5 млн гривень (104,0%).

Водночас, до загального фонду місцевих бюджетів 52 територіальних громад області надійшло, перераховано платниками податків і зборів, понад 2153,3 млн гривень, що становило 105,9%  затверджених місцевими радами показників (додатково надійшло до бюджетів громад  майже 120,5 млн гривень). Приріст до фактичних надходжень січня-квітня 2020 року склав 17,8 відсотка, або – 325,1 млн гривень.  

Складовою дохідної частини загального фонду і вагомими джерелами надходжень, що наповнюють бюджети громад, є:

- податок на доходи фізичних осіб, який у загальному обсязі доходів займає 64,4%  (фактично надійшло  1387,6 млн гривень, або 101,7% до плану);

- єдиний податок – займає 15,4%  (фактично надійшло  331,3 млн гривень, або 111,8% до плану);

- плата за землю – займає 10,7%  (фактично надійшло  229,7 млн гривень, або 102,0% до плану);

- акцизний податок – займає 5,5%  (фактично надійшло  118,7 млн гривень, або 143,9% до плану).

Заплановані обсяги податків і зборів загального фонду виконали 40 територіальних громад, приріст до відповідного періоду 2020 року, забезпечено 49 громадами (Куцурубська стг, Благодатненська стг та Софіївська стг – приріст податкових надходжень не забезпечили). 

Найбільшого приросту доходів, при цьому виконуючи затверджені обсяги, отримано бюджетами сільських територіальних громад: Прибузька (52,2%), Коблівська (40,7%), Володимирівська (32.7%), Синюхінобрідська (33,6%), Прибужанівська (30,7%), Галицинівська  (26,2%), Широківська  (26%).

Експертка з фінансових питань Юлія Забродкіна підкреслює – важливо, щоб кошти платників податків забезпечували виконання місцевих бюджетів територіальних громад області, адже це – запорука надання якісних публічних послуг, а також виконання програм економічного розвитку. “Фінансова  самодостатність територіальних громад Миколаївської області безумовно залежить від ефективної співпраці виконавчих органів місцевого самоврядування з депутатами відповідних рад, платниками податків – керівниками підприємств,  підприємцями”, - резюмує консультантка АМУ. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році