У Миколаєві відбудуться загальноміські громадські бюджетні слухання

20 вересня ініціативна група з 12 місцевих NGO та ОСББ на засіданні Експертно-громадської ради міськвиконкому (ЕГР)  вирішили запустити перші загальноміські громадські слухання з питань ефективності ...

Додано:
frgn

20180920_131444-e1537465060566-1024x768
У Миколаєві відбудуться загальноміські громадські бюджетні слухання

20 вересня ініціативна група з 12 місцевих NGO та ОСББ на засіданні Експертно-громадської ради міськвиконкому (ЕГР)  вирішили запустити перші загальноміські громадські слухання з питань ефективності і прозорості бюджету Миколаєва за 2017-2019 роки.

Урочисте підписання колективного листа звернення миколаївському голові відбулось на виконання рішення ЕГР від 14 вересня за рекомендаціями трьох щорічних моніторингів рівня публічності участі і доброчесності прозорості громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» та серій громадських аудитів  доброчесності запровадження програмно-цільового методу ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» 2017-18 рр. та моніторингового дослідження ГО «Фонд ініціативного розвитку» у сфері енергозбереження та ГС «Федерація асоціацій малого та середнього бізнесу» у сфері управління комунальним майном у м. Миколаєві.

Голова Експертно громадської ради виконавчого комітету миколаївської міської ради Артем Ващиленко відкриваючи засідання казав«Системні моніторинги громадських експертів протягом 3-х років підтверджують корупціогенні чинники у системі управління бюджетним процесом. Їх долати можливо за активною участю всієї громади. Саме тому ми ініціювали загально міські громадські слухання. Так миколаївці зможуть у листопаді сформувати замовлення депутатам і чиновникам не тільки на пріоритети бюджетних видатків, а і демократичні механізми управління містом…».

Ініціатор проведення Заступник голови ЕГР та директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін так прокоментував подію: «…Наша Експертно-громадська рада має рецепти належного врядування. Але для їх сприйняття місцевими посадовцями, членами міськвиконкому і депутатами особливо у сфері місцевого бюджету нам потрібна допомога активних та розумних городян. У свій час ми розробили міську процедуру проведення громадських слухань. Тепер ця процедура демократії участі допоможе городянам разом з місцевим посадовцям і депутатам налагодити таку систему управління, що дозволить отримати громаді якісні муніципальні послуги за зрозумілою, прийнятною для громади ціною вже у 2019 р.».

Пакет документів вже у міського голови. Чекаємо його рішеня щодо процедурних питань підготовки та проведення громадських слухань!

Прес-служба ГО «Фонд розвиткум. Миколаєва».

____________________________________________________________________________

Моніторингові дослідження відбулись в рамках проекту: «Ефективність, прозорість  місцевих бюджетів у Миколаївської та Херсонської областях під контроль громад», що реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» при партнерстві з ГО «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (англ. NED) та у рамках діяльності громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».


 

Останні публікації цього розділу:

Хто може вилікувати місцеві фінанси та бюджетний процес?

Конкурс ідей для логотипу майбутньої туристичної атракції Рівного

8 фактів про реформу освіти в ОТГ

Загальнодержавне опитування для працівників ЦСС, ССД та громадських організацій, які працюють з дітьми і сім'ями

Заходи до Дня Героїв Небесної Сотні 2019 року

Партнерство міських та сільських територіальних громад: нові можливості місцевого розвитку в Хмельницькому