У Львові відбулася візійна зустріч для регіональних асоціацій громадських ініціатив

Громадські організації з 7 областей зібралися у Львові для розмови про регіональні асоціації — навіщо нам об’єднуватися, як це може працювати на місцях, що вже виходить, а що ще ні. Протягом чотирьох ...

Додано:
Oleksandra

eaf21c77-52ee-4cbf-889b-75709c15978e
У Львові відбулася візійна зустріч для регіональних асоціацій громадських ініціатив

Громадські організації з 7 областей зібралися у Львові для розмови про регіональні асоціації — навіщо нам об’єднуватися, як це може працювати на місцях, що вже виходить, а що ще ні. Протягом чотирьох днів ми досліджували, як працюють асоціації громадських ініціатив на регіональному рівні, як формуються партнерства, як громадянське суспільство може ставати гучнішим.

Ми почали зустріч з теми комунікації в партнерствах: як говорити, коли складно, як домовлятися між організаціями, які дуже різні, і як не втратити зв’язок у довгих процесах.

Говорили також про дослідження як інструмент для дій — щоб краще розуміти реальність, планувати і впливати. Ми слухали українських експертів, які працюють із громадським сектором, і розбиралися з тим, що відбувається в наших регіонах: що заважає об’єднуватися, що допомагає і як ми самі можемо на це впливати.

Важливою була також розмова про досвід Львівської міської ради, яка активно взаємодіє з ГО — учасників зацікавили реальні механізми підтримки і конкретні історії співпраці. Це була гарна нагода побачити, як може виглядати партнерство між владою і громадськістю.

Кожна область, яка приїхала на зустріч, презентувала свою регіональну асоціацію. У когось це вже давно працюючі та зареєстровані асоціації, як у Чернігівській чи Чернівецькій області, хтось ще шукає свій формат. Але попри різні історії та структуру — було відчуття, що ми в одному процесі.

Ми також знайомилися з польським досвідом: як у Польщі виникали об’єднання ГО і як сьогодні вони мають вплив на рішення в регіонах. А з норвезьким колегою говорили про те, як працюють громадянське суспільство, коли вже є довіра, сталість і культура спільної відповідальності.

Увечері ми продовжували спілкування, говорили про університети як союзники громадянського суспіль на прикладі УКУ та про ветеранські й військові об’єднання на прикладі ветеранської майстерні дронів “Майстерня Фреї”.

Запрошуємо продовжити розмову про Асоціації ОГС на зустріч Клубу громадських ініціатив

Вже цієї середи, 9 липня о 19:00, ми продовжимо говорити про регіональні Асоціації ОГС вже під час зустрічі Клубу громадських ініціатив. Клуб – це ініціатива Спілки Громадські ініціативи України, покликана підтримати звʼязки та обмін досвідом між громадськими організаціями. Зустрічі Клуба відбуваються кожну другу середу місяця онлайн. 

Своїм досвідом поділиться Спілка громадських ініціатив Чернігівщини — команда, яка понад 6 років працює як ефективне обʼєднання громадських організацій регіону і нещодавно офіційно зареєструвалася.

Будемо раді бачити всіх, кому цікаво більше дізнатися про регіональні Асоціації, поставити запитання Чернігівській Спілці та подумати разом про майбутні формати регіональних обʼєднань.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Амбулаторія на Херсонщині за 33 мільйони: черговий сумнівний підрядник

СЦГІ разом із партнерами ініціювали в британському парламенті обговорення репарацій на користь України

Digital Solution у протидії туберкульозу

Онлайн-курс від Prometheus: “Лідерство у команді: Становлення лідера”

Через нові тютюнові та нікотинові вироби вживання тютюну серед дітей зросло на 18% – результати опитування ВООЗ