У львівському парку “Залізна вода” продовжують облаштування публічного саду-городу

Цими вихідними у парку «Залізна вода» відбулася чергова волонтерська акція з облаштування публічного сад-городу. У межах простору зусиллями волонтерів встановили 12 підвищених грядок для вирощування ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

IMG_2623-01
У львівському парку “Залізна вода” продовжують облаштування публічного саду-городу

Цими вихідними у парку «Залізна вода» відбулася чергова волонтерська акція з облаштування публічного сад-городу. У межах простору зусиллями волонтерів встановили 12 підвищених грядок для вирощування різноманітних їстівних культур, а також 8 опірних стійок – шпалер – під майбутній виноградник.

Попри наближення зими – на території колишнього міського розсадника у парку “Залізна Вода” – все ще вирує життя. Організатори активностей – ГО “Плато” – діляться, що не хочуть згаяти жодної можливості у приготуванні простору до наступного сезону. А тому і в останні вихідні листопада закликали друзів-волонтерів та місцевих мешканців допомогти із черговим етапом перетворень в його межах.

Цього разу облаштовували підвищені грядки та виноградні шпалери. Перші являють собою 12 дерев’яних конструкцій, розміром 3 на 1,5 м, в яких з весни можна буде вирощувати різноманітні їстівні культури – ягоди, овочі, пряносмакові трави. Кожна з них заповнена компостом, виготовленим з органічних відходів львів’ян, що переробляються на Міській станції компостування.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу img_2078-01-1024x683.jpeg

Наповнення підвищених грядок компостом. Фото – Ірина Довгополюк

“У травні, під час однієї з наших перших акцій в межах простору один з місцевих фермерів подарував нам виноградну лозу 8 різних сортів. Зараз ми вирішили поекспериментувати та закласти для цих саджанців опорну конструкцію – яка називається шпалерою. Фактично, це вертикальні дерев’яні опори, у нашому випадку таких 8. Ми їх вирішили розмістити літерою “Г” тому що, окрім основної функції, це також чудовий інструмент зонування території” - пояснює співкоординатор простору, виконавчий директор ГО “Плато” Микола Рябика.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу img_1973-01-1024x683.jpeg

Встановлення шпалер для винограду. Фото – Ірина Довгополюк

Підготовка матеріалів та ділянки під встановлення конструкцій зайняла у волонтерів більше місяця та стала ще одним важливим кроком у процесі спільнотворення унікального для Львова публічного простору міського садівництва, городництва та добросусідства.

Своїми спостереженнями ділиться також співкоординаторка простору та координаторка природоорієнтованих проєктів ГО “Плато” Анжеліка Зозуля: “Мешканці, що проживають неподалік і вигулюють тут своїх песиків, або просто проходять повз часто запитують у нас, що ж тут буде. Багато кого лякає загроза забудови цієї частини парку. Ми намагаємося всіх заспокоїти та пояснити свої наміри. І з появою цих нових конструкцій, як на мене, простір набув нового вигляду та, нарешті став схожим на повноцінний міський город”.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу img_2623-01-1024x683.jpeg

Команда волонтерів під час облаштування простору. Фото – Ірина Довгополюк

Взимку організатори планують продовжити стратегування щодо подальшого наповнення сад-городу дружніми до довкілля рішеннями, а з весни обіцяють чимало просвітницьких заходів та навіть планують розпочати повноцінний набір усіх охочих опікуватися встановленими грядками.

Захід відбувся за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та у партнерстві з ГС “Пермакультура в Україні”, ЛМОО “Екотерра”, Управлінням екології та природних ресурсів ЛМР та ЛКП “Зелений Львів”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи