Перехід на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні

11 листопада 2016 року в конференц-залі Бізнес-центру HUB 4.0 відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну ...

DSC_0876
Перехід на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні

11 листопада 2016 року в конференц-залі Бізнес-центру HUB 4.0 відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні».

Мета круглого столу – консолідація зусиль влади, медичної громадськості та інститутів громадянського суспільства у створенні сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу та виробленні спільних позицій.

Участь у круглому столі взяли представники зацікавлених органів державної влади, установ та організацій.

Відкрив круглий стіл і виступив із короткою інформацією про проект «Створення сприятливого суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні» Віталій РУДЕНКО, керівник проекту, голова Правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу».

Привітали учасників круглого столу Наталія НІЗОВА, Генеральний директор Державної установи “Центр громадського здоров`я МОЗ України”, Юлія ЛОБАН, секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та Юлія ЧОРНА, Альянс громадського здоров’я.

Про ситуацію з туберкульозом у світі розповіла Богдана ЩЕРБАК-ВЕРЛАНЬ, представник Бюро ВООЗ в Україні.

Із доповіддю «Перспективи переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу» виступила Наталія НІЗОВА.

DSC_0866Про «Перспективи переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в місті Києві» доповіла Юлія ЛОБАН. Також вона продемонструвала прихильність боротьбі з туберкульозом на прикладі результатів роботи постійно діючої при КГС робочої групи, яку вона очолює. Депутат зазначила плідну співпрацю з Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», вручивши подяку керівнику організації Віталію Руденко за активну громадську позицію в боротьбі з ТБ і консолідацію зусиль зацікавлених сторін.

Інформацію «Перспективи покращання ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз у світі та Україні» представила учасникам круглого столу Наталія ЛИТВИНЕНКО, представник Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Яновського.

Катерина ГАМАЗІНА, керівник організації PATH в Україні розповіла про « Актуальні проблеми переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу: досягнення, бар’єри та ризики».

Про «Роль спільноти осіб, які перехворіли на туберкульоз у переході на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні» доповів Віктор ПИЛИПЕНКО, голова Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз, член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Після нього із інформацією з регіонів виступили члени Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз:

– про «Соціальну мобілізацію хворих на туберкульоз, спрямовану на розвиток прихильності до проходження повного курсу лікування як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі» розповіла Олена ФЕДОРОВСЬКА – Київська область;

– про «Захист прав пацієнтів, які перехворіли на туберкульоз у відповідності до Хартії захисту прав пацієнтів» розповів Сергій ГОНЧАРЕНКО – Житомирська область.

Проект Національної стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації для підтримки Національної програми протидії туберкульозу в Україні на 2017-2021 роки учасникам круглого столу представили Віталій РУДЕНКО та Юлія ЧОРНА.

DSC_0885Із доповіддю «Регіональна політика переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні: соціальна та медико-соціальна складова переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу. Позитивні напрацювання, бар’єри та шляхи їх подолання» перед присутніми виступила Галина КОВАЛЬ, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА.

Про «Рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення соціальної та медико-соціальної складових регіональної політики протидії туберкульозу в Житомирській та Херсонській областях в умовах переходу на амбулаторну модель лікування» розповів Віталій РУДЕНКО.

За підсумками круглого столу було прийнято проект резолюції, який після доопрацювання буде направлений усім зацікавленим сторонам.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році