У Горохівській громаді Волинської області презентували результати дослідження щодо інклюзивності та доступності послуг

1 березня в Горохівській громаді Волинської області відбулося друге засідання робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи, міжмуніципального співробітництва, підвищення рівня ...

Знімок екрана 2024-03-01 о 11.35.20 — велике
У Горохівській громаді Волинської області презентували результати дослідження щодо інклюзивності та доступності послуг

1 березня в Горохівській громаді Волинської області відбулося друге засідання робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи, міжмуніципального співробітництва, підвищення рівня інклюзії.

Учасники засідання обговорили результати розробки соціального паспорта громади за методологією дослідження, проведеного ГО «Фундація «Простір» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». У рамках дослідження було проаналізовано, наскільки доступними та чутливими до конфліктів є послуги об’єктів соціальної роботи в громаді, а також стан планування подальшої діяльності із застосування отриманих даних.

За результатами опитування, соціальні послуги вважаються повністю доступними для всіх мешканців Горохівської громади, на думку 43% респондентів. Адміністративні послуги, згідно з даними, повністю доступними вважають 52% респондентів. Робота екстрених служб (швидка допомога та ДСНС), а також медичні послуги та послуги поліції є доступними, на думку 53%, 52% та 56% респондентів відповідно. Банківські послуги мають вищий рівень доступності, при цьому повністю доступними вони вважаються для 59% мешканців громади. Щодо поштових послуг та послуг закладів культурного розвитку та дозвілля, 53% та 50% респондентів вважають їх повністю доступними.

Соціальні та адміністративні послуги, на думку 78% респондентів, вважаються рівнодоступними для всіх мешканців громади, зокрема для осіб з інвалідністю. Екстрені послуги, медичні послуги, а також послуги поліції вважають рівнодоступними 76%, 78% та 79%. Водночас банківські та поштові послуги, на думку 78% та 67% респондентів відповідно, є рівнодоступними для осіб з інвалідністю, а культурно-розважальні послуги рівнодоступними вважають 69% респондентів.

Треба відзначити, що 18% респондентів вказали на наявність перешкод у доступності послуг для населення громади. Частіше згадувані перешкоди включають непристосованість закладів (об’єктів надання послуг) для обслуговування осіб з інвалідністю, транспортні або логістичні проблеми, а також обмежені фінансові можливості громади для швидкого та самостійного вирішення питань доступності інфраструктури. Така ситуація вказує на необхідність удосконалення інфраструктури та забезпечення рівного доступу до послуг для всіх категорій мешканців громади.

За результатами дослідження в Горохівській громаді виявлено конфліктні ситуації, які впливають на соціально-економічний розвиток, відзначають 36% опитаних респондентів, що вказує на наявність актуальних соціально-економічних викликів у громаді та необхідність розробки програм для подолання конфліктів, сприяння соціальній інтеграції та забезпечення сталого інклюзивного розвитку громади.

Результати дослідження також вказують, що 2% опитаних респондентів є членами місцевих громадських спілок чи неприбуткових організацій. Хоча оцінка готовності респондентів об’єднувати зусилля та гуртуватися для вирішення соціальних проблем у середньому складає 6,4 з 10 балів. Це свідчить про те, що, попри обмежену участь у діяльності місцевих громадських спілок чи організацій, частина населення готова брати активну участь у вирішенні громадських питань.

За результатами дослідження було також виявлено, що більшість опитаних респондентів ніколи не беруть участь у засіданнях місцевої ради та не долучаються до роботи консультативно-дорадчих органів. Такі показники свідчать про необхідність розвивати та сприяти ініціативам громадянського суспільства, створюючи умови для більшої взаємодії та відкритого обміну ідеями й думками між місцевим населенням та органами влади.

Як зазначила Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: «Завдяки результатам досліджень робоча група може ретельніше спланувати свої місцеві стратегії, політики, програми та проєкти розвитку Горохівської громади для підвищення рівня інклюзії та доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді. Я рада, що запропонована нами методика надала вже перші результати, її застосували на практиці члени робочої групи та долучили місцеве населення. Сама робоча група має стати дієвим консультативно-дорадчим органом та постійним діалоговим майданчиком для відкритого обміну ідеями й думками між місцевим населенням та органами влади».

Тож за результатами другого засідання робочої групи:

  • затвердили соціальний паспорт Горохівської громади;
  • ухвалили врахування результатів дослідження в місцевих проєктах та програмах громади, що буде додатково опрацьовано через наступні засідання робочої групи;
  • запланували провести просвітницькі зустрічі працівників об’єктів освіти з експертами Фундації з інклюзії в освіті;
  • продовжили збір даних щодо обґрунтування необхідних закупівель для покращення доступності соціальних послуг у громаді;
  • наступне засідання робочої групи буде присвячене опрацюванню рекомендації щодо фізичної та архітектурної доступності послуг об’єктів соціальної роботи та проведенню навчання із застосування пристроєм універсального дизайну технічних експертів Фундації та працівників закладів Горохівської територіальної громади.

Ця зустріч стала важливим кроком для спільного вирішення проблем і покращення якості життя мешканців Горохівської громади. Результати дослідження та соціальний паспорт будуть опубліковані на сайті громади, а ухвалені рішення покладуть основу для подальшого інклюзивного розвитку громади.

****
​Цей захід був організований ГО «Фундація «Простір» у рамках гранту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист