У Чуднівській громаді презентували економічний профіль розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

21 лютого 2024 року в Чуднівській ТГ громадськості презентували  економічний профіль, розроблений експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і ...

Додано:
Oksana Trokoz

IMG_4545-min-scaled.jpg.pagespeed.ce.xeDw17SGNK
У Чуднівській громаді презентували економічний профіль розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

21 лютого 2024 року в Чуднівській ТГ громадськості презентували  економічний профіль, розроблений експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Під час презентації документу з бізнесом та представниками влади обговорили місцеві проблеми, які впливають на розвиток економіки в громаді.

НУО «Сучасний Формат» ознайомила фахівців Чуднівської громади з методикою написання економічного профілю, а також поділитися актуальними можливостями для бізнесу.

Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО «Сучасний Формат»:

«Коли ми їдемо і презентуємо економічний профіль, ми також виділяємо час для того, щоб поспілкуватися з представниками громади, обговорити ключові проблеми в або точки болю, що можна виправити, незважаючи на зовнішні обставини, в яких доводиться зараз нам жити і працювати, а також що може бути в громаді точками росту, що можна розвинути. Зустріч з Чуднівською громадою дуже конструктивна, учасники обговорили і презентували реальні проблеми, які в є громаді. Було дуже важливо почути про те, що в громаді усвідомлюють можливість залучати зовнішні ресурси, зокрема грантові кошти».

Сергій Трохимишин, експерт Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

«Це була дуже продуктивна, насичена зустріч. Дякую представникам бізнесу, які спонукали присутніх дискутувати якомога активніше і виявляти болі, які потребують вирішення. Що стосується громади і економічного профілю, то один із найцікавіших висновків – це те, що тут кількість медичних декларацій на 13 % перевищує кількість населення взагалі. Тобто, в громаді є певний потенціал щодо розвитку медичного туризму, і сьогодні ми так само цей момент проговорили.

Окрім того, ми бачимо потенціал розкрити громаду більше як транзитну зону, і те, що стосується перевезень залізницю. Для цього є окремі рукави залізничного полотна, а також станція в Коровинцях, яку можна використовувати. Мешканці громади це знають, розуміють, залишилось тільки дійти до інвентаризації залізничного полотна і виявити ділянки, де можна потенційно розмістити підприємства або залучити туди інвестора».

Ірина Кухар, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Чуднівської міської ради:

«Ця зустріч перевершила мої очікування. Сам економічний профіль мені сподобався. Сподобалося, що інформація подається інфографікою, всі дані можна співставити і порівняти між собою. Документ лаконічний і легкий у сприйнятті. Думаю, що ми будемо його використовувати часто і презентувати. Ми отримаємо електронний варіант документу і в подальшому зможемо вносити оновлені дані і відслідковувати тенденції.

Наша зустріч була продуктивною, чудово, що доєднався наш бізнес сьогодні, вступили в такі невеличкі дискусії, конструктивний діалог».

Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомагає 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельска, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.

Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

——————————————————

Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проекту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares