У Чернівцях учасники мережі Media Pro Reforma вивчали, як розвивати громадсько активну блогосферу

17 грудня у Чернівцях відбувся одноденний тренінг «Громадсько активна блогосфера 4.0: нові можливості та цифрові формати у діяльності медійника та громадського активіста». Представники і представниці ...

Додано:
Merydianinfo

foto1
У Чернівцях учасники мережі Media Pro Reforma вивчали, як розвивати громадсько активну блогосферу

17 грудня у Чернівцях відбувся одноденний тренінг «Громадсько активна блогосфера 4.0: нові можливості та цифрові формати у діяльності медійника та громадського активіста». Представники і представниці партнерських організацій мережі «МедіаПроРеформа» вивчали нові можливості застосування сучасних цифрових форматів у блогосфері, розглядали успішні кейси створення чи розвитку як власної блогосфери, так і інформаційних ресурсів своїх медіа та організацій. Також відбувалися практичні заняття з мережевого поширення суспільно важливої інформації у соцмережі Фейсбук.

Навчальний захід відбувався у межах проєкту «Підтримка та розвиток регіональної медійної мережі «МедіаПроРеформа» (Схід-Захід-Південь-Центр)», що реалізовується Центром інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ U.S. Embassy Kyiv Ukraine.

Під час тренінгу «Громадсько активна блогосфера 4.0: нові можливості та цифрові формати у діяльності медійника та громадського активіста» учасники мали можливість розглянути сучасні тенденції розбудови громадсько активної блогосфери, обговорити важливість інформаційного впливу у громадській діяльності, специфіку інформаційного мережування, а також поглиблено з’ясувати суть таких важливих дефініцій, як блог і блогосфера («хмарна» блогосфера). Були опрацьовані дієві приклади громадсько активної блогосфери та основні відмінності між громадсько активною блогосферою (неприбуткова діяльність) і комерційною блогосферою (діяльність, що орієнтована на прибуток).

Учасники заходу обговорили чотири етапи розвитку блогосфери у контексті еволюції інформаційних технологій та інформаційної глобалізації світу. На прикладі успішних кейсів вивчали можливості інформаційних алгоритмів платформи Гугл та соцмережі Фейсбук, їх значення для розвитку громадсько активної блогосфери.

За словами Олександра Лавриновича, тренера навчального заходу, «важливою для нас є теза, що у громадсько активній блогосфері визначальним вектором впливовості є фаховість та наявність публічної, тобто медійної діяльності, а технологічні навички (тобто розуміння алгоритмів соцмереж чи платформи Гугл, використання різноманітних пристроїв, застосунків та інших цифрових інструментів) є лише підсилюючим фактором або своєрідною важливою «екіпіровкою» нашої інформаційної діяльності».

Учасники тренінгу на практиці розглянули інформаційне мережування на рівні персональної блогосфери, блогосфери громадської організації/медіа та у мережі «МедіаПроРеформа». Окремо вивчали алгоритм подання інформації (контенту) у Фейсбук: в акаунті, на сторінці, а також у групі (спільноті). Розглянули основні засади інформаційної безпеки блогера та його технічне забезпечення, акцентували увагу на застосуванні цифрових інструментів (застосунків).

Довідково про тренера:

Олександр Лавринович – журналіст, медіаексперт, політолог, випускник програми імені Лейна Кірклянда (The Lane Kirkland Scholarship, Polish-American Freedom Foundation, 2000/2001). У 1990-х та у першій половині 2000-х працював регіональним журналістом у рівненських та львівських виданнях, готував експертні аналітичні огляди від політологічного центру «Генеза» (Львів) для Радіо Свобода (Мюнхен). У березні 2004 р. був внесений у загальноукраїнський рейтинг авторитетних журналістів. З 2002 р. очолив молоду команду аналітиків і медійників Центру інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан», яка займається дослідженнями та обмінами в медійній сфері, інформаційними мережуваннями партнерств журналістів, блогерів та громадських активістів у східних, південних, центральних і західних регіонах України.

Олександр Лавринович є керівником мережевого проєкту «Підтримка та розвиток регіональної медійної мережі «МедіаПроРеформа» (Схід-Захід-Південь-Центр)». У різних роках засновував інформаційні мережі «Місцевий блогер», «Компас переселенця», «МедіаПроРеформа»; співзасновник Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен» та ініціатор мережевих громадських ініціатив в Україні з 2014 року: «Пасхальний десант» (Херсонщина, 2014), «Пізнай Південь України» (Херсонщина, 2015), «Пізнай Схід України» (Луганщина, 2017) та ін.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу