У Богуславі відзначили 140-ву річницю з Дня народження Симона Петлюри

Подія, присвячена видатному діячу УНР, відбулася у Богуславі вперше з часів незалежної України. Організована у форматі круглого столу за участі учительки історії Хохітвянської школи Ольги Сидоренко ...

Вечір Петлюри в Богуславі
У Богуславі відзначили 140-ву річницю з Дня народження Симона Петлюри

Подія, присвячена видатному діячу УНР, відбулася у Богуславі вперше з часів незалежної України. Організована у форматі круглого столу за участі учительки історії Хохітвянської школи Ольги Сидоренко та літературознавиці, співзасновниці освітнього проекту «Медвин. Повстання», вона відбулася у найстарішому будинку в місті — музеї «Кам’яниця» 1722 року зведення.

«Якщо самостійність і державність України для нас є цінністю, тоді ми маємо шанувати людей, які доклалися до того, що сьогодні наша батьківщина — незалежна держава. Крім того, саме Петлюра розумів важливість армії і взявся за її створення», — зазначила співорганізаторка круглого столу Марина Гогуля.

Під час дискусії щодо постаті Симона Петлюри порушували питання про його значення для побудови української держави, розвінчували міф про головного отамана як погромника євреїв, говорили про досягнення і помилки Петлюри як політичного і військового діяча.

«Сильною стороною Петлюри було те, що він був державником і докладав усіх зусиль до того, щоб Україну знали і визнали у світі», — розповідає Ольга Сидоренко.

Увагу приділили і культурній дипломатії Петлюри, який доручив богуславця, диригента Олександра Кошиця сформувати хорову капелу і відвідати з концертами 17 країн світу для популяризації України заради визнання її на міжнародній арені.

«Вважаю, що такі заходи просто необхідні, — розповідає учасниця круглого столу Олена Пузатко. — Тому що треба пам’ятати свою історію і тих людей, які розбудовували українську державність».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії