У  Бахмутському бюро правової допомоги допомогли встановити факт належності правовстановлюючого документу

Фахівчиня Бахмутського бюро правової допомоги Краматорського МЦ з надання БВПД, Кароліна Кабалова допомогла клієнту – встановити факт належності правовстановлюючого документу.04.11.2020 до відділу ...

Додано:
OksanaSudak

Безоплатна правова допомога
У  Бахмутському бюро правової допомоги допомогли встановити факт належності правовстановлюючого документу

Фахівчиня Бахмутського бюро правової допомоги Краматорського МЦ з надання БВПД, Кароліна Кабалова допомогла клієнту – встановити факт належності правовстановлюючого документу.

04.11.2020 до відділу «Бахмутське бюро правової допомоги»Належність ПД Краматорського МЦ з надання БВПД звернулася клієнтка – малозабезпечена особа з питанням встановлення факту належності правовстановлюючого
документу, а саме трудової книжки.

05.11.2020 року Краматорським МЦ з надання БВПД було видано наказ про надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці та уповноважено Кароліну Кабалову  на її надання.

Того ж дня клієнтка отримала заяву та вже 03.12. 2020 року Артемівським міськрайонним судом Донецької області встановлення факту належності правовстановлюючого документу – трудової книжки було задоволено.

Суд зазначив, що відповідно до роз`яснень, викладених у п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»,
при розгляді справ про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по
батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

При цьому, пунктом 1.2 Розділу 1 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29 липня 1993 року № 58, передбачено, що трудові книжки раніше встановленого зразка обміну не підлягають.

У якості доказів заявниця надала суду свідоцтво про народження та свідоцтва про шлюб. Встановлення даного юридичного факту для заявника мало юридичне значення та надавало заявнику можливість реалізувати своє право на перерахунок пенсії. У зв`язку з тим, що внести виправлення до трудової книжки неможливо, оскільки вона заповнена не вірно, заява підлягла задоволенню.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях