Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

До 5 грудня 2023 року проходить відбір цільових громад для ініціативи «Підтримка постраждалих/деокупованих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного ...

image_29-11-2023_[1701269300]
Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

До 5 грудня 2023 року проходить відбір цільових громад для ініціативи «Підтримка постраждалих/деокупованих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права». Відібрані три громади отримають підтримку щодо використання інструментів міжнародного гуманітарного права та документування ймовірних воєнних злочинів рф. Організатори конкурсу підготували короткі відповіді на топ-6 найбільш поширених запитань, які наразі виникають у представників громад та інших зацікавлених сторін.

 

1. Яким обов’язковим критеріям повинні відповідати територіальні громади, щоб мати можливість прийняти участь у конкурсі?

Обов’язкових формальних критеріїв для громад лише три: 1) розташування – це повинні бути сільські, селищні та міські громади з Одеської, Миколаївської та Херсонської області (крім обласних центрів); 2) контроль території громади урядом України; 3) належність до територій, які постраждали від збройної агресії рф (бойових дій та/чи окупації) згідно з чинним переліком Мінреінтеграції.

2. Чи можуть брати участь у конкурсі громади, територія яких наразі тимчасово окупована рф?

Ні, цей конкурс не направлено на громади, які наразі перебувають у тимчасовій окупації рф. Умовами проведення конкурсу встановлено наявність контролю уряду України для території громади. Це пов’язано з необхідністю проведення навчальних та інших заходів, а також активностей з документування ймовірних воєнних злочинів безпосередньо в населених пунктах громади.

3. Чи обов’язковим для участі громад у конкурсі є прийняття Програми комплексного відновлення території громади (її частини)?

Ні, прийняття в громаді цієї чи іншої місцевих програм, які реагують на наслідки збройної агресії рф проти України після 24 лютого 2022 року, не є обов’язковою умовою для участі у конкурсі. У заявці-анкеті є пункт, у якому організатори конкурсу просять повідомити чи приймались у громаді Програми комплексного відновлення території (її частини), Програми термінового відновлення житла, постраждалого внаслідок агресії рф або інші місцеві програми, які реагують на наслідки збройної агресії рф проти України після 24 лютого 2022 року. Ця інформація формально не впливає на відбір громади до участі у програмі, але може використовуватись для оцінки мотивації та участі місцевого самоврядування у процесах підтримки постраждалих мешканців та відновлення громади.

4. Що може підвищити шанси для громад бути відібраними для участі у конкурсі?

Найсильніший аргумент для відбору цільових громад – це мотивація та готовність місцевого самоврядування та представників громад до спільної діяльності в рамках ініціативи. Це стосується, зокрема: готовності створити спільну робочу групу з документування; наявність попередніх даних/інформації/статистики щодо потенційних воєнних злочинів; бачення процесів та напрямків післявоєнного відновлення громади. Чим повніше та змістовніше такі речі будуть описані у заявці, тим краще організатори зрозуміють мотивацію громад.

5. Чи означає вимога розташування громади в одній з трьох областей (Одеська, Миколаївська, Херсонська), що буде обрано по одній цільовій громаді у кожній з цих областей?

Ні, у організаторів конкурсу немає такого бачення. Рішення про відбір цільових громад буде прийматись відповідно до отриманих заявок та їх якості (за необхідності може бути додатково організовану онлайн зустріч з представниками громад). Відповідно, в кожній з перелічених областей може бути підтримано як декілька громад, так і жодної.

6. Яким чином має бути оформлена заявка та чи обов’язковим є підпис посадової особи громади?

Для участі у конкурсі громадою має бути заповнена заявка, форма якої додається до оголошення. У заявці містяться питання про проблеми та досвід громади щодо фіксації руйнувань цивільних об’єктів та жертв серед цивільних людей, а також діяльність та плани щодо відновлення громади. Відповідаючи на запитання заявки-анкети, радимо не просто зазначити «так» чи «ні», а залежно від питання надати більш розширену інформацію. Це допоможе організаторам конкурсу зрозуміти ситуацію в громаді та співставити її з цілями та завданнями програми.

Підпис посадової особи (голова громади/начальник військової адміністрації) на останньому листі анкети-заявки обов’язковий. Скановану копію анкети-заявки (разом з останнім листом з підписом посадової особи) необхідно надіслати не пізніше 5 грудня 2023 року на електронну адресу odesakvu@cvu.od.ua, вказавши у темі листа «Назва громади_Конкурс підтримки у документуванні воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права» 

Повний текст оголошення розміщений на вебсайті Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

1 грудня 2023 року, об 11:00, на facebook-сторінці Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” відбудеться прямий етер з роз’ясненнями про конкурс підтримки для постраждалих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права. Під час етеру заступник голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та керівник ініціативи Ігор Бринош розкаже: – чому постраждалим громадам необхідна підтримка з питань міжнародного гуманітарного права; – що дасть постраждалим громадам системна робота з документування ймовірних воєнних злочинів рф; – які територіальні громади згідно з умовами конкурсу можуть брати участь у відборі; – як подати заявку на конкурс підтримки і який подальший процес відбору цільових громад; – яка інформація у заявці буде додатковим аргументом для відбору цільових громад.

Питання щодо конкурсу та ініціативи приймаються у письмовому вигляді на електронну адресу odesakvu@cvu.od.ua до 30 листопада 2023 року включно. Консультації також можна отримати за телефоном +38 (098) 086 92 60. 

Конкурс відбувається в рамках реалізації проєкту «Підтримка постраждалих/деокупованих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права», який здійснюється Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цьому оголошені, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст оголошення несуть виключно автори та УГСПЛ.

image_29-11-2023_[1701269409]


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Постраждалі від воєнних злочинів написали книгу «Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» про пережите та що їх підтримувало

ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

У Львові відбудеться безкоштовний підтримуючий курс для дорослих жінок

Підтримка пацієнтів з туберкульозом у Канівському районі

Технології ШІ – це не про майбутнє, а про теперішнє