Стартувала програма Сфери для України та Східної Європи

У серпні 2022 року неурядова організація Sphere (Сфера) запустила програму для України та Східної Європи. Ця програма є відповіддю на війну в Україні, яка викликала серйозні гуманітарні проблеми як ...

Додано:
Daria.Pistriak

new Sphere-HB-Ukrainian_Book_Mockup_5-no-text
Стартувала програма Сфери для України та Східної Європи

У серпні 2022 року неурядова організація Sphere (Сфера) запустила програму для України та Східної Європи. Ця програма є відповіддю на війну в Україні, яка викликала серйозні гуманітарні проблеми як на території України, так і в інших країнах, особливо тих, що мають спільний з Україною кордон, через масове переміщення людей, переважно жінок і дітей, які тікають від бойових дій.

Внутрішньо переміщеним особам і тим, хто залишає Україну, допомагають представники служб цивільного захисту та волонтери, а також гуманітарні НУО та інші громадські організації, деякі з яких є досить молодими чи були створені уже після початку війни. Враховуючи це та з огляду на масштаби кризи, гуманітарні організації на місцях мають потребу в – та прагнення до – навчанні принципам і стандартам надання гуманітарної допомоги.

Сфера відповідає своїм Посібником щодо надання гуманітарної допомоги, що створений на основі прав людини, фактичних даних, отриманих під час різноманітних криз у всьому світі, та досвіду фахівців у цій сфері. Він допомагає тим, хто працює задля допомоги постраждалим від криз, упроваджувати якісніші гуманітарні програми. Застосування усталених принципів підвищує ефективність надання допомоги та сприяє запровадженню більш стійких рішень для постраждалого населення.

Відтак, Сфера планує перекласти Посібник  українською, польською, словацькою та румунською мовами, а також розширити свою мережу – тренерів, координаторів, членів, експертів та практиків – в Україні, Польщі, Словаччині, Румунії та Молдові.

Якщо ви зацікавлені у співпраці зі Сферою в рамках цієї програми, яка також включатиме навчальні семінари, просимо вас зв’язатися із пані Дар’єю Пістряк за адресою [email protected].

Сфера особливо запрошує до співпраці тих, хто наразі бере активну участь у допомозі постраждалому населенню, а також  тих, хто вільно володіє українською, польською, словацькою чи румунською мовами. 

Про Сферу

Сфера (Sphere) — це неурядова організація, створена у Женеві у 1997 році групою фахівців у сфері гуманітарної допомоги з метою покращення якості гуманітарної роботи під час реагування на кризи. Наразі Сфера – це розмаїта глобальна спільнота, яка об’єднує практиків, гуманітарні агентства, громадські організації, тренерів, донорів, політиків, державні установи та постраждалі громади навколо спільної мети — покращити стійкість і ефективність гуманітарної допомоги людям, які постраждали від катастроф і криз.

Сфера встановлює, просуває та систематично переглядає стандарти якості гуманітарної діяльності, які є основою для готовності, розподілу ресурсів, реагування, моніторингу та адвокації до, під час і після катастроф і криз. Сфера вважає, що люди, які постраждали від кризи, повинні бути в центрі рішень щодо гуманітарного захисту, допомоги, відновлення та стійкості.

Для отримання додаткової інформації, зверніться на веб-сайт Сфери за адресою https://www.spherestandards.org


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

Відеокурс “Подолати бар’єри: право жінок, які живуть із ВІЛ, на захист”

В Тернополі пройшов тренінг для волонтерів

За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах

Революція Гідності 10 років потому: дискусія за участі активістів Євромайдан SOS та Крим SOS