«Скарби премудрості батьків» для просування Педагогіки Партнерства у Новій українській школі

Як перетворити батьків з пасивних глядачів на співавторів освітнього процесу? Саме це питання лягло в основу провідної ідеї настільної інтерактивної гри «Скарби премудрості батьків», впровадженню в ...

педагогіка
«Скарби премудрості батьків» для просування Педагогіки Партнерства у Новій українській школі

Як перетворити батьків з пасивних глядачів на співавторів освітнього процесу? Саме це питання лягло в основу провідної ідеї настільної інтерактивної гри «Скарби премудрості батьків», впровадженню в освітній процес якої зараз допомагає Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!».

Автор і натхненник гри – Ольга Чорнобай, громадська діячка, педагогиня з 17-тирічним стажем, заступниця директора з виховної роботи Тараканівського ліцею. Але головне – мама двох чудових дітей. «Ставши мамою, зіткнулась з проблемою, що нас, батьків, ніхто спеціально не вчить, як спілкуватись з власними дітьми, як їх виховувати. Батьки, зазвичай, покладаюся на досвід своїх батьків, найближчого оточення, на інтуїцію. Але час стрімко летить вперед, і діти наші кардинально відрізняються від нас та від наших батьків. Як у вихованні дітей знайти «золоту середину» між двома полюсами: надмірно покірна, слухняна дитина та домашній «тиран», який нехтує інтересами інших? Саме це запитання цікавить багатьох небайдужих батьків, які хочуть бути друзями своїм вихованим, самостійним, творчим дітям» – говорить п.Ольга.

Під час одного із тренінгів, який проводив у Тараканівській громаді експерт Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Микола Орлов, п. Ольга поділилася з ним своєю ідеєю, і вони прийшли до висновку, що було б надзвичайно корисно впровадити гру в освітній процес через діяльність піклувальних рад закладів освіти. Створення саме таких рад 20 ОТГ по всій країні зараз супроводжує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» в межах проекту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (ДІЄМО), і саме цим радам можна презентувати гру і рекомендувати її до практичного застосування.

Більше того, за підтримки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» вже виготовлено чудовий презентаційний комплект гри, оскільки переваги, сучасність, новизна ідеї та широкий спектр використання гри є абсолютно очевидними.

«Гра сприяє заохоченню до партнерських, демократичних стосунків між батьками, навчальним закладом, партнерами закладу, представники яких входитимуть до складу піклувальних рад. Тому ми щиро радіємо появі в середовищі наших громад-партнерів, таких учасників як п.Ольга та таким ідеям як ця гра. Ми хочемо презентувати гру під час засідання опікунської ради в одній з ОТГ, де в найближчий час буде створено опікунську (наглядову) раду навчального закладу. Дякую наставнику громади Миколі Орлову за пошук таких самородків як авторка гри» – відзначає координатор Партнерства Анатолій Бойко.

Формула Нової української школи складається із 8 ключових компонентів, одним із яких є педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнями, вчителями та батьками. Родина має бути залучена до освітньої траєкторії дитини (ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА)

Унікальність настільної інтерактивної гри «Скарби премудрості батьків» в тому, що вона дає можливість батькам усвідомити власну відповідальність за виховання дітей, стимулює батьків до розвитку та самовдосконалення; через призму  запропонованих  життєвих ситуацій, проблем,  дає можливість побачити «підводні камені», власні недоліки у вихованні своїх  дітей; інтерактивне спілкування сприяє активізації батьків до спільних дій, партнерських відносин з навчальним закладом.

Гра «Скарби премудрості батьків»  є простою у використанні  та варіативною. Вона містить завдання змінного характеру, що дає можливість адаптувати їх до використання з різними категоріями учасників освітнього процесу.  Гра «Скарби премудрості батьків» є чудовим методичним ресурсом і для підготовки молоді до сімейного життя.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями