«Школа взаємодії влади та громади»: волиняни вивчали питання відновлення та розвитку громад

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований ...

P5600265
«Школа взаємодії влади та громади»: волиняни вивчали питання відновлення та розвитку громад

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

 

Представники та представниці самоврядування і громадськості десяти волинських тергромад разом із тренером Олександром Солонтаєм досліджували процеси залучення жителів до планування розвитку і відновлення, розглядали практики та механізми успішної співпраці та взаємодії, а також напрацьовували ідеї, які допоможуть подальшому розвитку їхніх населених пунктів.

 

Чи не найбільше уваги спікер зосередив на питаннях відновлення і пояснив, чому воно актуальне й для Волинської області, хоч бойових дій тут не було.

Директор «Агенції відновлення та розвитку» Олександр Солонтай

«Кожна громада має власні, нерідко унікальні особливості. Крім того, в умовах воєнного стану й демографічної нестабільності громадам доводиться конкурувати не тільки за фінансування на власні проєкти, але й за людей, заради яких ці проєкти й повинні реалізуватися. Тому кожна ТГ потребує індивідуального підходу в плануванні відновлення та розвитку», – зазначив виконавчий директор «Агенції відновлення та розвитку» Олександр Солонтай.

Також він наголосив, що потрібно будувати комунікацію та включати в процеси розвитку громади людей, які виїхали з громад та наразі постійно там не проживають.

Секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк

Учасникам було запропоновано визначити, на якому з чотирьох рівнів залучення громадськості до управління (інформування, консультування, діалог, партнерство) перебувають їхні громади. Опісля такого опитування тренер розповів про інструменти та засоби залучення жителів до планування та управління.

 «За результатами дводенного навчання зрозумів, що нашою найближчою ціллю як влади повинне бути підняття на вищий  щабель в драбині участі з консультування, де ми зараз перебуваємо, на діалог. Це дозволить значно ефективніше реалізовувати проєкти», – поділився секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк.

Регіональний координатор із залучення громадськості Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Анатолій Левчук

Своїми ідеями, які народилися під час навчання, поділилися й представники інших громад.

«Я певен, що те, що говорили сьогодні посадовці буде впроваджене в їхніх громадах, бо вони відчувають відповідальність, яку на себе взяли. Вдячний, що ми, як Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» можемо підтримувати такі заходи, які покращують ці громади», – наголосив регіональний координатор із залучення громадськості Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Анатолій Левчук.

Виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик

На завершення першого модуля Школи учасники під фасилітацією виконавчої директорки Волинського Інституту Права Ірини Гайдучик напрацювали спільний короткостроковий план дій, який допоможе почати реалізовувати отримані знання та навички.

«Команди, які приїхали на тренінг, змогли спланувати для себе наступні кроки, які стосуються налагодження владно-громадської взаємодії. Перший модуль Школи був концептуальним і мав дати відповіді на запитання для чого взагалі владі і громадськості взаємодіяти та як це допомагає в питаннях реформ і відновлення», – резюмувала керівниця Волинського Інституту Права.

Цей захід організований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів