Що обіцяють партії Маріуполю? Слуга народу

У програмі партія робить акцент на тому, що це партія діючого президента Володимира Зеленського. Пункти програми партії, що балотується до міської ради Маріуполя - це у більшості передвиборчі ...

Додано:
diyMrpl

сн
Що обіцяють партії Маріуполю? Слуга народу

У програмі партія робить акцент на тому, що це партія діючого президента Володимира Зеленського. Пункти програми партії, що балотується до міської ради Маріуполя – це у більшості передвиборчі обіцянки президента та його програми. І це – не повноваження органів місцевого самоврядування. 

Програми надані міською ТВК. Ознайомитися з ними можна на сайті ЦВК.

Партія визначає наступні пріоритети. 

“Велике будівництво – наймасштабніший проєкт за всю новітню історію України. У Донецькій області в рамках ініціативи Президента «Велике будівництво» наразі споруджують або капітально реконструюють більше 500 об’єктів. Масштабне оновлення інфраструктури триває в кожній громаді!”

Державну програму “Велике будівництво”, яка стартувала у березні 2020-го, реалізують обласні державні адміністрації. Але кошти надаються не тільки з державного бюджету, а й з місцевих. Згідно “Карти об’єктів” програми в Маріуполі реалізовано такі проекти: капремонт дитсадка № 117 “Юний моряк” (9 млн грн з держбюджету, 17 млн грн з місцевого), капремонт школи № 26 (16 млн грн держбюджету, 7 млн грн з місцевого), капремонт у хірургічному корпусі лікарні № 4 ім. І.К. Мацука, капремонт у хірургічному корпусі лікарні № 1. 

Партія презентує себе через державну програму, яку реалізують ОДА за підтримки державного та місцевих бюджетів. 

Відродження промисловості й економіки – базова умова розвитку кожної громади Донеччини. Підтримка місцевого та локального виробника – це нові робочі місця з гідною заробітною платою для жителів нашої громади. 

Завдання державного рівня. 

Народовладдя – беззаперечна цінність. Реформа децентралізації дає нам, жителям громади, унікальну можливість – визначати шляхи розвитку та впливати на рішення органів влади. Зробимо це разом.

Реформа децентралізації була запущена урядом Арсенія Яценюка за попереднього президента Петра Порошенка, почала реалізовуватися та давати свої перші результати при уряді Володимира Гройсмана. 

Щодо народовладдя зазначимо, що президент має законодавчу ініціативу та більшість у Верховній Раді. Для народовладдя є важливим закон про “Про місцеві ініціативи”, але попередні редакції відкликані за численними зауваженнями комітетів, нового – не запропоновано. 

 

Партія зазначає, що їй потрібна підтримка громади, щоб: 

Покращити екологічне становище на території громади

Широке визначення гострої проблеми Маріуполя. Повноваження депутатів: міська рада встановлює земельний податок для промислових підприємств, плату за користування природними ресурсаму, визначає розміри відшкодувань підприємствами забруднення довкілля, створення місцевих екологічних автоматизованих систем. 

Партія не визначає конкретних кроків у вирішенні екологічної проблеми. 

З історії Маріуполя додамо, що жодне скликання міської ради не виступало у відкриту конфронтацію з промисловими гігантами міста. Додамо, що якщо партія апелює до приналежності президенту, то перший, кому вдалося змусити підприємства сплатити відшкодування за забруднення – в.о голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов. За порушення правил поводження з відходами комбінат Іліча у лютому 2020-го заплатив 10 млн грн.  У травні Фірсова було звільнено

ZE_mariupol lyce

Сприяти розвиткові малого та середнього бізнесу

Не визначено, яким чином партія планує підтримати місцевих підприємців, оскільки важелів у місцевої влади небагато – це місцеві податки, розподіл землі, можливі програми підтримки – гранти або ж пільгові кредити, знову ж таки за рахунок бюджету. Економічний розвиток міста, перш за все, залежить від національної економічної політики – а саме питання податків, перевірок, процедури реєстрації, дотації для бізнесу та пільги – все це питання національного рівня. 

ZE_mariupol_seredyna-01

Зробити громаду туристично привабливою

Партія не визначає конкретних кроків, яким чином вона планує зробити туристично привабливим місто, яке оточують три заводи. 

Створити умови для якісної освіти та розвитку молоді. Підняти рівень занять спортом через будівництво нових арен та майданчиків.

Повноваження міської ради  у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту (Закон про місцеве самоврядування, ст. 32): створення умов для занять фізичною культурою і спортом за місцем проживання населення та в місцях масового відпочинку. Партія не називає конкретних кроків, проектів чи програм. 

Розвинути транспортну логістику громади (нові дороги, запуск аеропорту, комфортне залізничне сполучення)

Це повноваження Міністерства інфраструктури України. Запуск аеропорту входить до компетенції ВСУ та СБУ, адже актуальне питання безпеки запуску аеропорту. 

 

Розвиток економіки – основний пріоритет у роботі ради

Це повноваження Кабінету міністрів та Верховної ради. 

Якщо підводити підсумки, партія особливо визначає себе як президентську. У програмі є посилання на державні програми, визначені пріоритети, які можливо реалізувати тільки на національному рівні. Партія зазначає актуальне питання екології, але не визначає конкретних кроків вирішення проблеми. Залізничне та повітряне сполучення – також актуальні проблеми для Маріуполя, але вони вирішуються не на місцевому рівні. У програмі не визначено бачення партії у сфері медицини, соціальної сфери, безпеки, культури. 

Центр громадського контролю Дій-Маріуполь

Читайте також: 

Що обіцяють партії Маріуполю? Блок Вадима Бойченка

Що обіцяють партії Маріуполю? ОПЗЖ

Мережа центрів громадського контролю “Дій” аналізує програми політичних партій, що балотуються у міську раду Маріуполя. Ми проаналізуємо 5 програм найпопулярніших у місті партій. У нашому аналізі ми керуємося результатами дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, яка з’ясувала, що у рейтингу до міської ради Маріуполя лідирує партія “Блок Вадима Бойченка” серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Далі – партія “Опозиційна платформа – За життя”, партія “Слуга народу”, партія Шарія та партія “Європейська солідарність”. 

Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні