РПР закликає владу розслідувати злочини, скоєні проти громадських активістів, та припинити тиск на них

30 серпня двоє невідомих осіб здійснили напад на Голову Правління Харківського антикорупційного центру і депутата Харківської облради Дмитра Булаха. У результаті в нього діагностовано закриту ...

Додано:
RPR

РПР закликає владу розслідувати злочини, скоєні проти громадських активістів та припинити тиск на них
РПР закликає владу розслідувати злочини, скоєні проти громадських активістів, та припинити тиск на них

30 серпня двоє невідомих осіб здійснили напад на Голову Правління Харківського антикорупційного центру і депутата Харківської облради Дмитра Булаха. У результаті в нього діагностовано закриту черепно-мозкову травму, струс мозку та переломи ребер. Наразі Дмитро перебуває у лікарні у тяжкому стані. Колеги активіста пов’язують цей напад виключно із професійною діяльністю.

Харківський антикорупційний центр – провідна громадська організація регіону, яка показує високу ефективність своєї діяльності. Зокрема, широкого розголосу набуло викриття схеми стосовно незаконної передачі земельних ділянок представникам місцевої політичної еліти, що реалізована за участі нинішнього депутата Михайла Добкіна та Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Наразі цю справу активно розслідують правоохоронні органи. Вже вручено повідомлення про підозру народному депутату Михайлу Добкіну.

Реанімаційний Пакет Реформ вбачає у нападі на Дмитра Булаха чергову спробу тиску на громадських діячів, що руйнують корупційні схеми на локальному та загальнонаціональному рівнях. Жорстке побиття Булаха яскраво демонструє небезпечну тенденцію щодо утисків громадянського суспільства, яка набирає обертів останні півроку.

Зокрема, в Полтаві вже не один місяць громадські активісти протистоять незаконним забудовам в історичному центрі міста, які легалізує місцева влада. Вже було скоєно два напади на активістів, які захищали історичний центр від незаконних забудов. Один із потерпілих – Олександр Коба, ветеран АТО, доброволець отримав 11 ножових поранень. Іншому активісту після погроз кинули коктейль молотова в приватний будинок, де живе його матір.

Географія тиску на громадських активістів, на жаль, дуже широка. Наприклад, в Одесі активістку організації “Зелений лист” Світлану Підпалу, яка займається захистом зелених насаджень в місті і виступає проти забудови берегової лінії, побили невідомі.  Окрім того, для одеської влади є нормою застосування сили, аби не допустити участь громадських активістів у погоджувальній раді чи сесії міської ради.

Ці резонансні випадки в регіонах супроводжуються агресивною політикою влади щодо громадянського суспільства (імплементація недемократичних практик запровадження е-декларування для активістів нарівні з держслужбовцями; “мітинги” за участі спецслужб; кримінальне переслідування лідерів суспільної думки). Складається враження, що такий тиск на національному рівні розв’язує руки місцевим бандитам для фізичного тиску на громадських активістів і в регіонах.

Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

  • від влади припинити тиск, зупинити наступ та забезпечити дотримання прав та свобод активістів;
  • від правоохоронних органів якнайшвидшого розслідування усіх злочинів, які були скоєні проти громадського суспільства, та покарання винних. 

Адже відсутність ефективного розслідування – це сигналом того, що політична влада підтримує такі дії проти активістів.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу