Репортери з України та США поділилися в Миколаєві досвідом проведення журналістських розслідувань

 31 жовтня співробітники Миколаївського центру журналістських розслідувань провели перший одноденний тренінг з циклу «Журналістські розслідування: регіональний вимір» в Миколаєві. У заході взяли ...

Додано:
Borys Kudar

01
Репортери з України та США поділилися в Миколаєві досвідом проведення журналістських розслідувань

 31 жовтня співробітники Миколаївського центру журналістських розслідувань провели перший одноденний тренінг з циклу «Журналістські розслідування: регіональний вимір» в Миколаєві. У заході взяли участь досвідчені журналісти-розслідувачі з України та США.

Отримати нові знання і навички в сфері журналістських розслідувань прийшли 29 учасників – студенти, громадські активісти та журналісти.

Українські та американські тренери поділилися з учасниками різними тонкощами роботи в цьому найскладнішому і небезпечному жанрі журналістики.

Відкрив тренінг співробітник центру Ярослав Чепурний, який розповів учасникам про основні складові журналістського розслідування: виборі теми, складанні гіпотези і плані проведення розслідування. Свої слова журналіст підкріплював прикладами з власного досвіду проведення журналістських розслідувань.

Учасниця проекту «Слідство.Інфо» Євгена Моторевская ознайомила присутніх з найбільш популярними і необхідними в роботі розслідувачів базами даних, які допомагають журналістам в роботі над викриттями корупції та корупціонерів.

При цьому Євгенія позначила відмінності, що існують між журналістів-розслідувачів і правоохоронцями:

«Ми не повинні виконувати роботу слідчих, у нас немає для цього всіх тих інструментів, які є у правоохоронців. Але у нас є інші, які ми повинні знати і використовувати в роботі», – підкреслила вона.

Можливостями для візуалізації результатів розслідування, а також найбільш простими інструментами при створенні статичної та інтерактивної інфографіки, а також лонгрідов, з учасниками тренінгу поділився веб-дизайнер Олександр Сідєлєв. За словами провідного веб-фахівця Миколаївського центру, оволодіти такими інструментами здатний кожен користувач ПК.

«Родзинкою» тренінгу стало пряме включення з Філадельфії американського журналіста-розслідувача Тома Торока, який розповів про свій досвід роботи у всесвітньо відомому виданні «Нью-Йорк Тамс». Свого часу команда під керівництвом Тома Торока сім разів була номінантом на отримання Пулітцерівської премії і тричі її володарем. До слова, Том Торок є членом наглядової ради Миколаївського центру журналістських розслідувань, тому має можливість консультувати українських колег.

Важливим елементом тренінгу стало практичне заняття, на якому учасники під керівництвом тренерів змогли потренуватися в розробці гіпотези і плану проведення власного журналістського розслідування.

Закінчився тренінг врученням його учасникам відповідних сертифікатів.

Нагадаємо, в рамках циклу одноденних тренінгів «Журналістські розслідування: регіональний вимір» пройде ще два тренінги – 24 листопада в Херсоні і 21 грудня в Одесі.

 Для участі у тренінгу всіх бажаючих запрошуємо заповнити онлайн заявку: https://goo.gl/forms/5YAxf9DamsTSlggK2.

 Захід пройшов за підтримки підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10

Автор: Олеся Баранцевич, фото Юрія Кошковського

 


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне

Як проєкт з ремонту житла та соціальної інфраструктури в Чернівцях змінив життя українських переселенців

Ветерани та ветеранки прагнуть зробити особистий внесок у розвиток держави і в цивільному житті

Вітайте програму 21 Docudays UA! Що дивитися та відвідувати на фестивалі

Триває тиждень музеїв у Вікіпедії: зробіть свій внесок у розширення знань про українські музеї

План відновлення Коблівської громади: чекають на пропозиції