Ветерани та ветеранки прагнуть зробити особистий внесок у розвиток держави і в цивільному житті
Зробити особистий внесок у розвиток держави та продовжувати самореалізовуватися у цивільному житті. Такою є мотивація навчання ветерана Олега Баглая на сертифікатній програмі «Урядування в умовах ...
Додано:
Анна Кучерак-Зоря

Зробити особистий внесок у розвиток держави та продовжувати самореалізовуватися у цивільному житті. Такою є мотивація навчання ветерана Олега Баглая на сертифікатній програмі «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення». Олег Баглай – сержант, позивний “Депутат”. Служив у 2015-2016 роках на тодішньому Артемівському напрямку у складі 81 аеромобільної бригади, а з 2022-го – на Донецькому на Луганському напрямках. Має нагороди та відзнаки за військову службу. Найбільше пишається почесним нагрудним знаком “Сталевий хрест” від Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного.
Рік тому демобілізувався, має поранення. І цьогоріч подався на програму з навчання врядуванню для ветеранів і ветеранок, яку впроваджує ГО “Школа врядування” та Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича. Як ветеран хоче зробити особистий внесок у розвиток держави та продовжувати самореалізовуватися після завершення військової служби.
“Враження від програми позитивні. Дізнався багато нового. Особливо цікавими є лекції на вузькі теми. Наприклад, про публічні діалоги. Зрештою, щоб працювати на посадах державної служби чи в органах місцевого самоврядування, потрібно мати чітке розуміння процесів, як взаємодіяти з громадськістю, з органами місцевого самоврядування. Маючи юридичну освіту, розумію, як важливо постійно навчатись, адже все швидко змінюються, як-от закони. Тому участь у програмі – це можливість глибше зрозуміти процеси врядування”, – розповідає ветеран.
Олег вважає: вміння вміння об’єднуватися та працювати в команді – важливі якості для держслужбовця. Ветерани як раз і мають ці якості.
“Важливо мати плече, на яке можеш розраховувати. Цей досвід дає віру та опору навіть у повсякденному житті. Тому держслужбовці мають стати спільнотою однодумців, яким довірятимуть, та бути готовими допомогти”, – додає Олег Баглай.
Команда проєкту щиро вдячна пану Олегу за його службу та захист держави. Бажаємо успіхів у навчанні. Віримо, що ветеранський досвід суттєво посилить врядування у нашій країні.
Проєкт “РОЗШИРЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ГОРИЗОНТІВ: професійний розвиток ветеранів та ветеранок для кар’єри на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування” реалізується ГО “Школа врядування” на базі Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Це стало можливим завдяки Програма реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX in Ukraine, за підтримки Державного департаменту США.
Анна Кучерак-Зоря