Вітайте програму 21 Docudays UA! Що дивитися та відвідувати на фестивалі

21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в Києві з 31 травня по 6 червня. Покази та події відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, ...

Додано:
Docudays UA

docudays-Artboard 1press_conf
Вітайте програму 21 Docudays UA! Що дивитися та відвідувати на фестивалі

21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в Києві з 31 травня по 6 червня. Покази та події відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), KINO42 (вул. Костянтинівська, 11Б), Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Розклад та купівлю квитків шукайте на сайті Docudays UA з 24 травня. Ексклюзивно після закриття фестивалю на глядачів та глядачок чекають три глядацькі дні: 7–9 червня. Ми повторно покажемо стрічки-переможниці конкурсних програм та фестивальні хіти. Розклад показів, подій та квитки — шукайте на сайті фестивалю з 24 травня.

У програмі буде представлено 62 фільми із 34 країн світу: від Чилі до Тайваню. У програмі — 19 українських стрічок: 10 національних прем’єр і 9 світових. Також глядачі/-ки побачать мистецькі інсталяції та відвідають актуальні дискусії. Docudays UA збере навколо себе понад 150 учасників і учасниць, з яких 25 — гості з-за кордону. 

Центральна тема 20 Docudays UA — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Фестиваль відкриє українська стрічка «Мирні люди» Оксани Карпович. Фільм ставить питання про природу російського імперіалізму, роль пропаганди у вторгненні та колективну відповідальність росіян/-ок.

Традиційно фільми на Docudays UA змагатимуться в конкурсах DOCU/СВІТDOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. На окрему нагороду RIGHTS NOW! номіновано 10 стрічок, обраних з усіх фестивальних програм. Новацією 21 Docudays UA є журі Спілки кінокритиків України, яке обере власного переможця/-ницю в національному конкурсі.  

Поза конкурсом п’ять програм — це традиційні DOCU/ХІТИDOCU/АРТ та DOCU/ЮНІСТЬ, а також особливі: центральна програма «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя» та сформована у партнерстві з Тайванським міжнародним документальним фестивалем (TIDF) «Призма суспільства: тайванська документалістика у фокусі»

rights-now-24

Серед особливих подій фестивалю — світова прем’єра стрічки «Свідки. Полон вбиває» Марини Рощиної і Тетяни Симон. Це другий фільм із циклу «Свідки», що створений на основі матеріалів «Архіву війни». Також ексклюзивно відбудеться показ добірки короткометражних фільмів «Стратком ЗСУ х Архів війни: фільми з передової». Це дійсно унікальні кадри з нуля, і спеціальними гостями події стануть герої цих фільмів.

Закриє 21 Docudays UA показ «Місії 200» Володимира Сидька. Головна героїня фільму призупинила діяльність свого туристичного бізнесу, за власні кошти придбала рефрижератор і почала перевозити тіла загиблих військових. Також пропонуємо вам познайомитися з подіями DOCU/КЛАСDOCU/ПРОDOCU/СИНТЕЗ, дикусіями Правозахисної програми RIGHTS NOW! та DOCU/CLUB.  

Із 2 по 7 червня в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE буде нагода побачити 12 фільмів із програм DOCU/УКРАЇНА, DOCU/ЮНІСТЬ, DOCU/АРТ та Центральної фестивальної програми. 7 повнометражних релізів вартістю 60 грн та 5 короткометражних — 30 грн за показ. Стрічки виходитимуть поступово й буде доступна протягом доби для перегляду лише на території України. Усі фільми на DOCUSPACE матимуть описові субтитри та аудіодескрипцію. Розклад онлайн-релізів дізнавайтесь на сайті та в інстаграмі DOCUSPACE

docudays-24-ukr-avtory

Принагідно старту фестивалю ви зможете ближче познайомити із автор(к)ами українського доку. Тож долучайтеся до ранкових етерів в інстаграмі Docudays UA з 23 по 29 травня.

План зустрічей:

  • 23.05 об 11:00 — розмова з Володимиром Сидьком про стрічку «Місія 200» (фільм-закриття, центральна фестивальна програма). 
  • 24.05 об 11:00 — етер з Марією Пономарьовою про фільм «Nice Ladies» (DOCU/УКРАЇНА).
  • 25.05, 12:00 — розмова з Оксаною Карпович про стрічку «Мирні люди» (фільм-відкриття, центральна фестивальна програма).
  • 26.05, 11:00 — етер зі Світланою Ліщинською про фільм «Трішки чужа» (DOCU/УКРАЇНА).
  • 27.05, 11:00 — розмова з Андрієм Литвиненком і Тетяною Дородніциною про кіно «Все має жити» (DOCU/УКРАЇНА).
  • 29.05, 11:00 — етер з Марією Стояновою про «Фрагменти льоду» (DOCU/УКРАЇНА та DOCU/СВІТ).

Дізнавайтеся більше — дивіться запис ранкової зустрічі з командою — на сторінці Docudays UA у Facebook:

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Для жінок, які постраждали від домашнього насильства, в м. Кривий Ріг організовується навчання за новими спеціальностями

Розпочався проєкт "SOS-Турбота", спрямований на підтримку людей, яким важко подбати про себе самостійно

Удар по економічній спроможності Харківщини ставить критичні вимоги до місцевого бюджетного процесу

Антикорупційний порядок денний у громадах: чому важливо залучати громадськість?

Інклюзивна освіта в коворкінгах Пирятинської громади

В Україні створили інтерактивну мапу безкоштовних освітніх просторів та культурних хабів