Рада Європи заявляє про серйозні порушення прав людини у Криму
Серйозні порушення прав людини та напади на представників меншин і журналістів вимагають прийняття невідкладних заходів. Про це йдеться у доповіді Ради Європи про місію в Києві, Москві і Криму. ...
Додано:
Громадський Простір
Серйозні порушення прав людини та напади на представників меншин і журналістів вимагають прийняття невідкладних заходів. Про це йдеться у доповіді Ради Європи про місію в Києві, Москві і Криму.
“Всі випадки серйозних порушень прав людини, які мали місце в Криму з лютого 2014 року, в тому числі нещодавні випадки викрадень, повинні бути ефективно розслідувані і винні мають бути притягнуті до відповідальності. Термінові кроки мають бути зроблені для забезпечення прав меншин та безпеки, а також свободи ЗМІ і безпеки журналістів”, заявив Ніл Муйжнієкс, комісар Ради Європи з прав людини, оприлюднюючи Доповідь про свою місію в Києві, Москві та Сімферополі, що проводилась з 7 по 12 вересня 2014 року.
У доповіді комісара висвітлюються конкретні випадки смертей і зниклих безвісти, в тому числі смерть Решата Аметова і трьох зниклих безвісти місцевих громадських активістів – Леоніда Коржа, Тимура Шаймарданова, і Сейрана Зінедінова.
Уповноважений зазначає, що кримінальна справа була відкрита по відношенню до деяких з цих випадків, і підкреслює, що необхідна більша рішучість в розслідуванні всіх випадків грубих порушень прав людини, відповідно до міжнародних критеріїв незалежності, ретельності і прозорості.
Комісар стурбований ситуацією вразливих груп через події, які розгортаються у цьому регіоні, в тому числі кримських татар, українців і всіх тих, хто відмовився від російського громадянства.
Він звернув особливу увагу на обшуки в масках та зі зброєю представниками сил безпеки у мусульманських релігійних установах, підприємствах і приватних будинках, що належать членам кримськотатарської громади.
Він також висловлює заклопотаність з приводу спроб отримати контроль над церквами, що належать Українській православній церкві Київського патріархату.
Уповноважений вважає, що кримська самооборона повинна бути розформована. “Ті, хто не був залучений у випадках порушення прав людини можуть – якщо вони того побажають – бути інтегровані в місцеву поліцію після проходження всебічного професійного навчання”.
Крім того, комісар засуджує фізичне насильство і залякування щодо журналістів в останні місяці і нагадує про зобов’язання підтримувати свободу ЗМІ, дозволяючи пресі виконувати свою життєво важливу роль громадського спостерігача. Важливо також підтримувати безпечні та сприятливі умови для роботи правозахисників та засуджувати будь-які випадки переслідування проти них.
Комісар підкреслює нагальну необхідність забезпечення “вільного і беззастережного доступу міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій у Крим в усіх напрямках і в будь-який час, а також безперешкодний міжнародний моніторинг”.
Доповідь про місію в Києві, Москві і Криму