Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни через арттерапію – новий проєкт від Спілки «Громадські Ініціативи України»

Пісочна терапія як системна методика в роботі з людьми, які перебувають в кризовому стані - таку тему опановували психологи  та педагоги з Іванівської, Корюківської та Сосницької громад Чернігівської ...

336600059_249831354086718_3104544464634340889_n
Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни через арттерапію – новий проєкт від Спілки «Громадські Ініціативи України»

Пісочна терапія як системна методика в роботі з людьми, які перебувають в кризовому стані – таку тему опановували психологи  та педагоги з Іванівської, Корюківської та Сосницької громад Чернігівської області  протягом 18 – 19 травня. Навчання з методик надання психологічної підтримки в подоланні кризового стану відбувається в рамках проєкту «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни», що реалізується у рамках програми CLEAR.

Пісочна терапія – одна з системних методик арттерапії у роботі з подолання наслідків психотравмуючих подій в Україні.

«Ця методика як психорозвивальна та психокорекційна дає змогу розв’язати широкий спектр завдань щодо психоемоційного стану дитини, – розповідає тренерка Олена Антоненко. – Основні механізми пісочної терапії – це психодіагностика, швидке встановлення контакту з дитиною, інтерес і задоволення від гри, розвиток важливих відділів центральної нервової системи, ефект релаксації, програвання внутрішніх проблем в смисловому полі дитини».

Результатом роботи психолога з пісочною терапією є поліпшення загального емоційного стану дитини та визначення рівня вразливості. 

Саме під час таких занять психологи можуть з’ясувати, чи треба залучати додаткових спеціалістів для подальшої роботи з психоемоційним станом дитини. 

Окрім цього, професійні тренерки Євгенія Закревська та Олена Антоненко розповіли психологам та педагогам чіткий алгоритм перенаправлення до суміжних спеціалістів. 

Протягом двох днів практичних навчань учасники змогли продемонструвати свої навички в роботі з дітьми, залучаючи до роботи дітей молодших класів однієї зі шкіл Чернігова. 

Додамо, що в рамках проєкту «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни» у Іванівській, Сосницькій та Корюківській громадах з червня 2023 року з’являться 10 арттерапевтичних кімнат, в яких зустрічі і заняття проводитимуть психологи і педагоги. Вони будуть допомагати дітям і батькам з постраждалих від війни громад подолати емоційні та психологічні наслідки пережитого. 

Довідково: Проєкт «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни» реалізується за підтримки Програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR), яка впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/ BHA).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині

Менторська програма 4.0 офіційно завершилася

Попри війну процес євроінтеграції триває, «поїзд вже їде»

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта