Проведено 5 днів відновлюючого ретриту “Тіло. Ресурс. Баланс” для хелперів з усієї України від центру “Ахалар”

Мільйони людей на сьогоднішній день потребують допомоги через наслідки війни: військові, переселенці, поранені, ті, хто виїхав зі своїх домівок, а також ті, хто втратив рідних та близьких. Громадські ...

Додано:
Center Ahalar

колаж (2)
Проведено 5 днів відновлюючого ретриту “Тіло. Ресурс. Баланс” для хелперів з усієї України від центру “Ахалар”

Мільйони людей на сьогоднішній день потребують допомоги через наслідки війни: військові, переселенці, поранені, ті, хто виїхав зі своїх домівок, а також ті, хто втратив рідних та близьких. Громадські організації, волонтери, хелпери стають на передову лінію, щоб надати їм психологічну, правову та благодійну підтримку, від якої залежить їхнє відновлення та добробут.

Важливо підкреслити, що самі організації складаються також з людей, які працюють над цими питаннями на повсякденній основі. Їхні зусилля та відданість є важливими елементами в процесі відновлення країни. Однак відомо, якою виснажлива може бути ця робота, особливо під час війни, коли напруга та стрес є постійними. Тому Центр АХАЛАР останні роки приділяє велику увагу підтримці хелперів та впровадженню культури well-being  в організації громадянського суспільства. 

0-550(1)

Остання подія, яка відбулась минулого тижня, в період з 11 по 15 березня 2024 року, в мальовничому місці на березі р. Снов, була присвячена темам відновлення та профілактиці вигорання від війни. Ретрит “Тіло. Ресурс. Баланс” був спеціально організований для хелперів – волонтерів, правозахисників, психологів, педагогів, соціальних працівників та представників інших професій, що надають допомогу та підтримку спільноті.

На ретриті учасники розповідали,  що на фоні подій і новин про війну вже протягом двох років у багатьох з них  розвивається емоційна втома або виснаження. Люди перебувають в стані постійного стресу. Все це перевантажує психіку та нервову систему. Вони скаржились на відчуття виснаження, порушення сну, сильну непереборну втому, зниження працездатності, проблеми з концентрацією уваги. 

Протягом п’яти днів учасники ретриту брали участь у різноманітних сесіях та практиках, які сприяли фізичному й психологічному відновленню. Серед них були медитація, психологічні тренінги, тілесні практики, культурні вечори, спільні прогулянки та інші форми активного та пасивного відпочинку.

DSC_1407(1)

За словами організаторів, це вже колейний ретрит, який  відбувся з метою надання учасникам можливості відновити енергію, знайти внутрішній баланс та здоров’я, а також зміцнити психологічну стійкість в умовах великого навантаження та стресу, які часто супроводжують їхню професійну діяльність, особливо в умовах війни. Організатори наводять приклади  відгуків від учасників попередніх програм, що  на якийсь час вони мають більше ресурсу (в середньому на 3 місяці, півроку) Також отримані практики можна використовувати як самодопомогу: для стабілізації, зниженню емоційного навантаження. Звісно, якщо людина починає піклуватися про себе.

Організатори ретриту висловлюють подяку учасникам за активну участь та відкритість, а також партнерам та спонсорам за підтримку.

Для отримання додаткової інформації про майбутні події та проекти Центру “АХАЛАР”, будь ласка, слідкуйте за нашими новинами.

facebook

instagram

Проект “Стійкість” реалізується Фондом домів прав людини у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM, у партнерстві з Фондом “Східна Європа”, Домом прав людини у Тбілісі, Білоруським домом прав людини імені Бориса Звозскова та Чорноморським фондом регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares