Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз»: перше півріччя 2021 року

Українцям, які опинилися в складних життєвих обставинах, допомагають у виявленні й лікуванні туберкульозу.Інформування, консультації й допомога надаються сьогодні мешканцям чотирьох областей. Тільки ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

7-Діти - лікування
Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз»: перше півріччя 2021 року

TB_projectУкраїнцям, які опинилися в складних життєвих обставинах, допомагають у виявленні й лікуванні туберкульозу.

Інформування, консультації й допомога надаються сьогодні мешканцям чотирьох областей. Тільки за перше півріччя 2021 року в Луганській, Донецькій, Київській та Харківській областях 14127 осіб пройшли скринінг, 5283 скеровані до медичних закладів на обстеження, виявлено 69 випадків туберкульозу (ТБ) і 142 випадки латентної туберкульозної інфекції (ЛТІ), 135 клієнтів розпочали лікування ЛТІ, 47 клієнтів передані під медико-соціальний супровід і 134 — під психо-соціальний.

Сьогодні туберкульоз (ТБ) входить до 10 найпоширеніших причин смертності у світі, хоча ця хвороба є виліковною. Важать вчасні діагностика та початок лікування, а також дотримання режиму специфічної терапії.

Саме тому громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією реалізує проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах (СЖО)», який наразі охоплює Луганську, Донецьку, Київську й Харківську області. Його основним завданням є організація активного виявлення туберкульозу (ТБ) серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах, з особливим акцентом на виявленні латентної туберкульозної інфекції (ЛТІ) серед дітей з сімей у СЖО та допомозі таким сім’ям. Важливо, що в проєкті координуються зусилля соціальних та медичних служб у протидії поширенню туберкульозу в Україні.

«Соціальний супровід сім’ї у складних життєвих обставинах, в якій дитині призначено профілактичне лікування ЛТІ базується на поняттях закладених у Законі України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», є інноваційним пілотним підходом у протитуберкульозній практиці в Україні та має на меті допомогти сім’ї подолати життєві складнощі, щоб забезпечити проходження повного курсу профілактичного лікування дитиною», — говорить Наталія Лук’янова, канд.політ.наук, експертка з соціальної політики МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я.

Завдяки роботі експертів проєкту та регіональних координаторів, працівників медичних закладів і соціальних служб, вже напрацьовані клінічні маршрути діагностики ЛТІ і туберкульозу у дітей, розроблено інноваційну модель співпраці соціальних і медичних служб, план соціального супроводу сімей у СЖО, де дитина отримує профілактичне лікування ЛТІ, та підходи до мотиваційного консультування батьків щодо процесу лікування ЛТІ у дітей, розроблені короткі путівники «Як захистити дитину від туберкульозу» та «Що таке латентна туберкульозна інфекція?».

Сьогодні активно проводяться скринінгові анкетування й діагностичні обстеження (на ТБ — рентгенографія/флюорографія, мікроскопія, молекулярно-генетичні обстеження Gene Xpert, на ЛТІ — туберкулінова проба), забезпечуються психосоціальний та медико-соціальний супроводи.

Протягом першої половини 2021 року:

  •  у Донецькій області скринінговим анкетуванням охоплено 5267 осіб, після чого 1422 дорослих і 679 дітей скеровані до медичних закладів для діагностичного обстеження;
  •  у Луганській області скринінгове анкетування пройшли 5125 осіб, на діагностичне обстеження направлені 1476 дорослих і 405 дітей;
  •  у Харківській за цей період скринінгом охопили 3503 особи, і в результаті до медичних закладів направлено 944 дорослих і 237 дітей;
  •  в Київській області скринінг поки що пройшли лише 232 людини, й на медичні обстеження направлені 57 дорослих і 63 дитини.

Загалом по чотирьом областям за перше півріччя:

  • виявлено 69 випадків ТБ і 142 випадки ЛТІ;
  • 135 клієнтів розпочали лікування ЛТІ;
  • 47 клієнтів передані під медико-соціальний супровід і 134 — під психо-соціальний.

1-Соцсупровід і лікування - all

 6-Діти - дослідження
7-Діти - лікування
5-Діти - скринінг

Довідкові посилання

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI)

БФ «Альянс громадського здоров’я»

Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах»

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»