Проект закінчився… Хай живе новий проект!

30 червня закінчився проект «Разом збережемо чисте довкілля рідного краю!», який з березня реалізується ГО «Центр розвитку Бессарабії» в партнерстві з Городненською сільською радою за фінансової ...

24.06.2021 Прийняття Програми депутатами сільської ради
Проект закінчився… Хай живе новий проект!

30 червня закінчився проект «Разом збережемо чисте довкілля рідного краю!», який з березня реалізується ГО «Центр розвитку Бессарабії» в партнерстві з Городненською сільською радою за фінансової підтримки ГО Товариство Лева (м. Львів, Україна) за кошти  National Endowment for Democracy (м. Вашингтон, США)”.

Головна мета проекту — зробити внесок в покращення захисту довкілля шляхом активізації мешканців, залучення їх до прийняття рішень з екологічних питань та реалізації місцевих ініціатив захисту довкілля. Завданнями проекту стали підвищення обізнаності громадських діячів та активістів з питань захисту довкілля; активізація місцевих громадських та благодійних організацій з питань захисту довкілля, з питань підготовки відповідних стратегічних документів (стратегії, програми); впровадження пілотного проекту з відновлення Городненського лісу; інформування населення про проект, важливість захисту довкілля.

Проект закінчився. Команда проекту готує звіти. Серед головних підсумків проекту можна визначити наступні:

  • Проведене соціологічне дослідження. До оцінки стану довкілля та обговорення шляхів поліпшення екологічної ситуації долучилися 219 осіб Городненської ОТГ.
  • Сформована команда місцевих амбасадорів захисту довкілля, підвищена обізнаність громадських діячів та активістів з питань захисту довкілля – підготовані 20 місцевих амбасадорів захисту довкілля, які пройшли навчання за 16-годинною програмою.
  • Розроблена Комплексна програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Городненської сільської ради на  2021– 2025 роки. Програма прийнята 24.06.2021 р. В підготовці та обговоренні Програми взяли участь  255 осіб, в тому числі: в стратегічній сесії – 17 осіб; робочих зустрічах -133 особи, громадському обговоренні Програми – 105 осіб.
  • Впроваджений пілотний проект з відновлення Городненського лісу: проведена екологічна акція – висаджені 225 саджанців сосни. До участі в екологічній акцій були залучені 95 осіб.
  • Проведена інформаційна компанія – в електронних ЗМІ розміщені 8 статей.
  • Всього в заходах проекту взяли участь 418 осіб.

 Головним якісним результатом проекту став перший отриманий досвід демократичного обговорення та прийняття важливого для громади документу; активізація місцевих  мешканців, залучення їх до прийняття рішень на локальному рівні.

 За «сухими» підсумками проекту позаду 3 місяці плідної роботи, 3 місяці цікавих зустрічей з небайдужими людьми, які люблять свій край, дбають про його розвиток, мріють про чисте довкілля для своїх онуків; позаду 3 місяці плідної роботи над документом, який стане орієнтиром, щоб мрія стала реальністю.

На столі лежить прийнята 24 червня 2021 року Комплексна  програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Городненської сільської ради на 2021 – 2025 роки. В період роботи над Програмою виникало багато інноваційних ідей вирішення екологічних проблем, більшість з котрих можуть стати новими проектами.

Проект закінчився… Хай живе новий проект!

На фото – голосування за Комплексну  програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Городненської сільської ради на 2021 – 2025 роки. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»